اللهمّ صلّ علی فاطمة وابیها و بعلها و بنیها و امّها
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
بسم الله الرحمن الرحیم


اللهم صل علی محمد و آل محمد

و عجل فرجهم


حضرت روح الله:

هیچگاه نگفته و نمی گویم که امروز در این جمهوری، به اسلام بزرگ با همه ابعادش عمل میشود و اشخاصی از روی جهالت و عقده و بی انضباطی بر خلاف مقررات اسلام عمل نمیکنند ، لکن ... اگر این اقلیت اشکال تراش و کارشکن به کمک بشتابند تحقق این آمال آسان تر و سریع تر خواهد بود و اگر خدای نخواسته اینان به خود نیایند، چون توده ملیونی بیدار شده و متوجه مسائل است و در صحنه حاضر است ... کجروان و اشکال تراشان در مقابل این سیل خروشان نخواهند توانست مقاومت کنند."
فرازی از وصیتنامه


رهبر معظم انقلاب:

"اگر كسى در مقابل جوانان ادّعا كند و بگوید نظام اسلامى ما هیچ عیبى ندارد و همان قالبى را كه اسلام خواسته، ما پیاده مى‌كنیم، گزاف گفته است. به هیچ وجه اینطور نیست ... اما آنچه كه حقیقت است، این است كه ما به عنوان مسلمانانى كه راهمان را شناخته ایم، تصمیم خود را گرفته‌ایم و نیروى خود را براى این راه گذاشته‌ایم؛ با همه وجود در این راه حركت مى‌كنیم و ادامه خواهیم داد."
دیدار با جوانان اصفهان. ۸۰/۸/۱۲

نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
[cb:blog_page_title]
[cb:post_body1] [cb:post_body2]


طبقه بندی: [cb:post_category_name]،
برچسب ها:[cb:post_tag_name]،


[cb:post_continue_link]
تاریخ : [cb:post_create_date] | [cb:post_create_time] | نویسنده : [cb:post_author_name] | نظرات([cb:post_comment_count])

.: تعداد کل صفحات [cb:pages_total] :. [ [cb:pages_no] ]

.: Weblog Themes By Bia2skin :.
مطالب اخیر وبگاه
حجة الاسلام علیرضا پناهیان در برنامه دیروز، امروز، فردا
 
متفرعنانه نمی‌توانند تحمل كنند مردم به آن‌ها رأی ندهند/ به چه حقی بخود اجازه تحمیل موضوعاتی به امام را می‌دادید؟

استاد حوزه و دانشگاه گفت: برخی در خاطرات خود این گونه ادعا می كنند كه هرچه سعی و اصرار می كردیم موضوعی را بر امام راحل تحمیل كنیم، نمی شد، در حالی كه سوال ما این است كه شما به چه حقی به خود اجازه می دادید موضوعاتی را به امام تحمیل كنید؟

به گزارش رجانیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در برنامه "دیروز، امروز، فردا" كه چهارشنبه شب(7بهمن88) از شبكه سوم سیما پخش شد، افزود: مردم در انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری نشان دادند كه از راست و چپ خسته شده اند و اگرچه منتخبشان به راست نزدیك تر بود اما نه چپ بود و نه راست.

پناهیان در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: انقلاب ما در سال ‏1357‏ ضد استبداد بود و سپس ضداستكبار شد و اتفاقاتی كه هم اكنون رخ می دهد، ضداستعلاء و ضدخودبزرگ طلبی های موهوم برخی خواص است.

وی افزود: اكنون برخی متفرعنانه وارد عرصه سیاسی شده اند و نمی توانند تحمل كنند كه مردم به آنها رأی ندهند و به جوان ترها اقبال كنند، البته همین جوان ها هم اگر متفرعنانه عمل كنند، به زمین می خورند.

پناهیان گفت: استكبار هم اكنون به زمین خورده است و از استعلاء طلب‌ها استفاده می كند كه برگردد.

وی استعلاء طلب‌ها را افرادی خواند كه حب جاه و مقام و منفعت دارند و اضافه كرد: حضور حماسی مردم در ‏9‏ دی امسال بر ضد استعلاء طلب‌ها بود و اتفاقی كه در عاشورای امسال افتاد، نتیجه خودبزرگ طلبی برخی‌ها بود.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: همه باید متواضعانه برخورد كنند و هیچ كس نمی تواند بگوید من زنبیل گذاشته ام و جلوترم.

پناهیان افزود: مقام معظم رهبری در سخنانی فرمودند همانطور كه انقلاب مال جوان های ‏57‏ بود، به جوان های كنونی هم اختصاص دارد اما ظاهرا عده ای انقلاب را از آن خود می دانند.

وی گفت: یك روز، دوره دفاع مقدس از جسم انقلاب بود و اكنون دوره دفاع مقدس از روح انقلاب است.

پناهیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینكه صداوسیما باید از دو سال پیش جلسات مناظره را برگزار می كرد، ادامه داد: اگر این اقدام صورت می گرفت، هم شفاف سازی و هم هزینه ها كم می شد.

وی افزود: از ابتدای انقلاب تاكنون حركاتی از مصلحت به حقیقت داشتیم، عزل منتظری و افول بنی صدر و موضوع نهضت آزادی نمونه این حقیقت گرایی‌هاست اما متاسفانه برخی‌ها هم اكنون می خواهند موتور حقیقت گرایی انقلاب متوقف شود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینكه بسیاری از ریزش‌های امروز انقلاب مسئله تازه ای نیست، اضافه كرد: مواضع سیاسی گذشته این افراد موضوع را روشن می كند و نشان می دهد كه هیچ كس خطش تغییر نكرده است.

پناهیان با اشاره تلویحی به استعفای موسوی از نخست‌وزیری گفت: همان هایی كه در زمان كنونی ریزش كردند، كسانی بودند كه ‏3‏ روز مخفی شدند و استعفا كردند.

وی افزود: این آقا، همان آقاست اما آن زمان مصلحت نبود، راز از پرده برون افتد اما اكنون حقیقت برملا شده است.

پناهیان، نظام جمهوری اسلامی را نظامی ولایی خواند و اضافه كرد: جمهوری بدون ولایت معنا ندارد و نظام ولایی معنای دقیقی است برای حقیقت جمهوری اسلامی.

پناهیان در ادامه سخنان خود گفت: قصد ندارم به مظلومیت های اصل ولایت فقیه بپردازم اما برخی كه در آن زمان موضوعاتی را به امام تحمیل می كردند، اكنون نیز قصد دارند تحمیل گری خود را به ولایت ادامه دهند.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: برخی در خاطرات خود این گونه ادعا می كنند كه هرچه سعی و اصرار می كردیم موضوعی را بر امام راحل تحمیل كنیم، نمی شد، در حالی كه سوال ما این است كه شما به چه حقی به خود اجازه می دادید موضوعاتی را به امام تحمیل كنید؟

وی با اشاره به اینكه بر حضرت علی(ع) نیز برخی تحمیل گری می كردند، گفت: مردم ما از تحمیل بر ولایت خوش‌شان نمی آید و اینكه برخی به مقام معظم رهبری نامه می نویسند و آن را علنی می كنند، از این اقدام بوی تحمیل به مشام می رسد. در هر حال، جریان تحمیل گری به ولایت رو به كاهش است

پناهیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینكه از آغاز انقلاب تاكنون روند جدایی ما از تمدن غرب آغاز شده است، افزود: هم اكنون غرب‌گرا به معنای واقعی كلمه نداریم اما در مناظره های انتخاباتی برخی می گفتند این خرافات است كه برخی می گویند تمدن غرب رو به فروپاشی است.

پناهیان ادامه داد: اگر به تمدن غرب كاری هم نداشته باشیم، این تمدن رو به افول است.

در ادامه، گزارشگر این برنامه با موضوع مقایسه جوانان امروز و دیروز با مردم مصاحبه هایی داشت كه پناهیان پس از این مصاحبه ها گفت: شما فكر می كنید همه جوانان گذشته ما به جبهه ها می رفتند؟ خیلی‌ها بودند یك بار رفتند و از ترس‌شان دیگر نرفتند اما آنهایی كه رفتند، الگو شدند.

پناهیان گفت: یادم نمی رود وقتی كه عده ای در حال اعزام به جبهه بودند، برخی فوتبال بازی می كردند.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: آن زمان در لشكر ‏27‏ روحانی گردان بودم و سخنرانی می كردم و اكنون هم در جمع دانشگاهیان هستم و به طور قطع می توانم بگویم كه جوانان امروز هزاران برابر بهتر و عمیق ترند.

وی گفت: این جوانان در فضایی تربیت شده اند كه متاسفانه ما خوب عمل نكردیم و یك سریال خوب درباره حجاب و یك سریال سیاسی خوب و یك سریال كه اصل ولایت فقیه را جا بیاندازد، تولید نكردیم و برخی هنرمندان اصلاً جرأت نمی كنند وارد این عرصه شوند.

وی ادامه داد: اگرچه اندكی كارهای تبلیغاتی هم كرده ایم اما اگر این همه دانشجوی محجبه در دانشگاه ها وجود دارد، به سبب فطرت پاك آنهاست.

پناهیان در ادامه در پاسخ به سوال مجری مبنی بر اینكه مردم باید با نخبه ها چه كنند، گفت: مردم خودشان می دانند و در ‏9‏ دی نشان دادند اما صداوسیما فقط بخش هایی از خشم مردم و كیفیت فریادهای آنها را پخش كرد.

وی گفت: در روز ‏9‏ دی، دانشجویانی حضور یافتند كه به افراد مختلفی رأی داده بودند اما در آن روز فریادهایی داشتند كه رسانه ملی جزئیات آن را پخش نكرد و نباید مسائل ر ا جسته گریخته بیان می كردیم. در همان روز ‏9‏ دی، برخی نخبگان هم در تظاهرات شركت كردند اما سپس نامه ای ضعیف نوشتند و به قول عوام ماست مالی كردند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینكه برخی نخبگان مردم را درك نمی كنند و هنوز در حال و هوای ‏25‏ سال پیش هستند، گفت: سرعت جامعه فوق العاده بالاست.

پناهیان جوانان را پربصیرت خواند و گفت: گروهی از این جوانان به من می گفتند اگر برخی امسال در روز عاشورا امدند و پرچم امام حسین(ع) را آتش زدند، سال اینده دیگر اشتباه نمی كنند و پرچم امام حسین(ع) را بر می دارند و در قالب عزاداری حرف های خود را می زنند. این دانشجویان تاكید می كردند كه باید از اكنون آماده باشیم.

وی گفت: جوانان ما بسیار هوشیارند و به نخبگان پیام می دهند اما آنها به روی خود نمی آورند.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: در شرایط كنونی، رسانه ها باید نخبگانی را كه در میان مردم می جوشند، برجسته كنند.

وی در ادامه به ارادت خود به شهید دیالمه و سخنرانی های جذاب این شهید اشاره كرد و گفت: اكنون امثال شهید دیالمه كم نداریم و رسانه ها باید آنها را مطرح كنند.

وی گفت: رسانه باید در ارتقای فرهنگ سیاسی جامعه تلاش كند تا بازار نقد و گفت‌وگو رونق پیدا كند.

این استاد حوزه و دانشگاه، طرح موضوعات موهومی چون چپ و راست و محافظه كار را مربوط به عصر حجر خواند و گفت: محیط های مذهبی ما باید با شفافیت موضوعات سیاسی را تحلیل كند و بیشترین انحرافات سیاسی در جمع هایی رخ می دهد كه مدعی می شوند باید از سیاست فاصله گرفت.

پناهیان ادامه داد: امروز هیچ كس نباید ساكت باشد و محیط غیرسیاسی نداریم اما متاسفانه برخی ها مانند ابوموسی اشعری ژست می گیرند كه دخالت ما در مسائل سیاسی اختلافات را بیشتر می كند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به ویژگی های دوران فتنه گفت: یكی از ویژگی های این دوران دوپهلو و مبهم صحبت كردن برخی نخبگان است.

http://www.rajanews.com/detail.asp?lang_id=&id=43689

 

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات