تبلیغات
اَشهَدُ اَنَّ اَمیرالمُومِنینَ عَلیّاً وَلیُّ الله - لاریجانی:رهبری در نمازجمعه 29 خرداد تلقی خودشان را گفتند
اللهمّ صلّ علی فاطمة وابیها و بعلها و بنیها و امّها
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
بسم الله الرحمن الرحیم


اللهم صل علی محمد و آل محمد

و عجل فرجهم


حضرت روح الله:

هیچگاه نگفته و نمی گویم که امروز در این جمهوری، به اسلام بزرگ با همه ابعادش عمل میشود و اشخاصی از روی جهالت و عقده و بی انضباطی بر خلاف مقررات اسلام عمل نمیکنند ، لکن ... اگر این اقلیت اشکال تراش و کارشکن به کمک بشتابند تحقق این آمال آسان تر و سریع تر خواهد بود و اگر خدای نخواسته اینان به خود نیایند، چون توده ملیونی بیدار شده و متوجه مسائل است و در صحنه حاضر است ... کجروان و اشکال تراشان در مقابل این سیل خروشان نخواهند توانست مقاومت کنند."
فرازی از وصیتنامه


رهبر معظم انقلاب:

"اگر كسى در مقابل جوانان ادّعا كند و بگوید نظام اسلامى ما هیچ عیبى ندارد و همان قالبى را كه اسلام خواسته، ما پیاده مى‌كنیم، گزاف گفته است. به هیچ وجه اینطور نیست ... اما آنچه كه حقیقت است، این است كه ما به عنوان مسلمانانى كه راهمان را شناخته ایم، تصمیم خود را گرفته‌ایم و نیروى خود را براى این راه گذاشته‌ایم؛ با همه وجود در این راه حركت مى‌كنیم و ادامه خواهیم داد."
دیدار با جوانان اصفهان. ۸۰/۸/۱۲

نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
[cb:blog_page_title]
[cb:post_body1] [cb:post_body2]


طبقه بندی: [cb:post_category_name]،
برچسب ها:[cb:post_tag_name]،


[cb:post_continue_link]
تاریخ : [cb:post_create_date] | [cb:post_create_time] | نویسنده : [cb:post_author_name] | نظرات([cb:post_comment_count])

.: تعداد کل صفحات [cb:pages_total] :. [ [cb:pages_no] ]

.: Weblog Themes By Bia2skin :.
مطالب اخیر وبگاه

علی لاریجانی گفت: اعتقادم این است كه، چه در زمانی كه در وزارت ارشاد بودم، چه در رادیو و تلویزیون، چه در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و چه در مجلس؛ بنده نزد خود و خدای خودم احساس می‌كنم كه نظرات رهبری را بفهمم، عمل می‌كنم.

 
به گزارش فارس، علی لاریجانی كسی است كه در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی، پس از استعفا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی از شهر قم كاندیدای مجلس شد و با رأی بالایی از این شهر به مجلس هشتم راه یافت. 
 
وی در نخستین گام در خانه ملت، كاندیدای ریاست بر مجلس و فراكسیون اصولگرایان شده و در هر دو سمت نیز با رأی وكلای ملت بر كرسی ریاست تكیه زد. 
 
مدیریت رئیس مجلس در موضوع ادغام وزارتخانه‌ها و مواضع وی در جریان فتنه به خصوص گفته‌هایش در گفت‌وگوی ویژه خبری سال 88 كه بسیار هم جنجالی بود، ما را بر آن داشت كه با لاریجانی به گفت‌وگو نشسته و به طرح این مسائل بپردازیم، اكنون بخش دول این گفت‌وگو به شرح ذیل منتشر می‌شود. 
 
** عده‌ای دلشان می‌خواهد شائبه‌ها در مورد من باقی بماند 
 
فارس: شائبه یا سوء‌ تفاهمی بین اصولگرایان و نیروهای حزب‌اللهی پیش آمده و برخی معتقدند كه در جریان فتنه و در آن شرایطی كه رهبری یك تنه به موضوع ورود كرده و از كیان انقلاب دفاع كردند، شما در آن دوره كمرنگ‌تر به موضوع ورود كردید و حتی در گفت‌وگوی ویژه خبری هم تا حدی اعتراضات خیابانی را تأیید كردید، لطفا روشن و صریح درباره این مسئله صحبت كنید؟ 
 
لاریجانی: من در این زمینه قبلاً زیاد صحبت كردم. عده‌ای دلشان می‌خواهد این شائبه‌ها باشد و ما خیلی نمی‌خواهیم آنها را در مضیقه قرار دهیم. 
 
فارس:‌این عده چه كسانی هستند؟ 
 
لاریجانی: مسئله واقعاً این طور بود، یك تصمیمات استراتژیكی نظام دارد كه رهبری آنها را اتخاذ می‌كنند، ما هم باید در طول عمر سیاسی خودمان به آن توجه كافی و وافی داشته باشیم. 
 
نه به خاطر سؤال شما، اما این مسئله را می‌گویم كه نظر بنده این است كه نظام ما یك نقطه برجسته به نام ولایت فقیه دارد و اگر در دوره‌های مختلف توجه وافی و كافی به نظرات این جایگاه چه در دوران امام راحل و چه در دوران آیت‌‌الله العظمی خامنه‌ای نشود، كشور ضرر كرده است. 
 
** وقتی فهمیدم نظر رهبری چیست، نظرم را اصلاح كردم 
 
اعتقادم این است كه، چه در زمانی كه در وزارت ارشاد بودم، چه در رادیو و تلویزیون، چه در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و چه در مجلس؛ بنده نزد خود و خدای خودم احساس می‌كنم كه نظرات رهبری را بفهمم، عمل می‌كنم. البته ممكن است زمانی من برداشتی داشته باشم و رهبری برداشت دیگری داشته باشند اما وقتی فهمیدم كه نظر ایشان فلان است، اصلاح كردم؛ این مسئله وجود داشته است؛ هم در رادیو و تلویزیون ممكن بود، باشد و هم الان. 
 
انسان‌ها تشخیص‌های متفاوتی دارند ولی در مسائل پس ازانتخابات یك بخش تصمیمات رهبری بود و یك بخش مدیریت صحنه، این دو مقوله یكی نیستند. 
 
** در گفت‌وگوی ویژه خبری سال 88 سعی كردم فضا را آرم كنم 
 
آن روزی هم كه بنده مصاحبه تلویزیونی كردم، زمانی بود كه حوادث بسیاری در تهران رخ داد و شهر مضطرب شده و افرادی هم كشته شده بودند؛ آن شب تلاشم این بود كه فضا را آرام كنم. آرام كردن فضا هم این نیست كه موج جدیدی ایجاد و با تندی صحبت كرد بلكه باید فضا را آرام كنیم تا طرفین احساس كنند تا افراد و مراجعی هستند كه به موضوع رسیدگی می‌كنند. 
 
در آن گفت‌وگوی تلویزیونی بنده به نظرات رهبری تأكید كردم و به اجرای قانون هم تأكید داشتم و گفتم كه قانون باید در كشور اجرا شود. بنابراین مبنای امروز و آن روز بنده قانون بود. اما اینكه مردم بتوانند تظاهرات كنند، من این را درست می‌دانم و مردم می‌توانند تظاهرات كنند اما در چارچوب قانون و نه بدون اجازه. 
 
اگر هم مردم اعتراضاتی دارند، رسیدگی می‌شود و این منطقی است كه من همیشه دارم؛ ما كه نباید بگوییم اگر كسی اعتراضی دارد رسیدگی نمی‌شود. حتی رهبری هم در نماز جمعه فرمودند كه ما رسیدگی می‌كنیم. ایشان ضمن اینكه تلقی خودشان را فرمودند، گفتند كه رسیدگی می‌كنیم. 
 
** رهبری در نماز جمعه 29 خرداد تلقی خودشان را به عنوان ناظر بیان كردند 
 
متأسفانه جریان‌های رسانه‌ای صحبت آقا را درست منتقل نكردند یعنی نگاه ناصواب كردند چون من به دلیل سابقه زیادی كه با ایشان داشتم، می‌دانم كه فكر ایشان چیست. ایشان گاهی نظری دارند ولی می‌فرمایند، شورای نگهبان هر تصمیمی بگیرد من آن را قبول دارم و بنده از زبان خودشان چندین بار این را شنیدم كه می‌گفتند نظر من این است اما شورای نگهبان هر نظری داشته باشد من آن را قبول دارم. 
 
آن روز در نماز جمعه، ایشان تلقی خودشان را به عنوان یك ناظر فرمودند، ولی گفتند كه شورای نگهبان هم به همه چیز رسیدگی كند، من هم در آن روز در مصاحبه همین را تأكید كردم كه مراجع رسیدگی وجود دارد و باید رسیدگی شود البته برخی از آقایان فكر می‌كنند كه با حرف تند زدن می شود شرایط كشور را درست كرد اما من این گونه مدیریت را درست نمی‌دانم چرا كه كشور ضرر می‌بیند. البته ممكن است كه آنها با حسن نیت این حرف‌ها را بزنند. 
 
** برخی از آقایان فكر می‌كنند كه با حرف تند زدن می شود شرایط كشور را درست كرد 
 
ولی در كل، مدیریت صحنه در برخی جاها می‌توانست بهترین از این باشد كما اینكه آقا فرمودند آنچه كه در كوی دانشگاه رخ داد مثل یك جنایت بود و پس از اینكه ما بررسی كردیم، اصلاح شد و چقدر خوب است كه نظام ما یك شیوه خود اصلاحی دارد. 
 
بنابراین پیروی از رهبری یعنی هر كسی در طبقه خود شرایط را آرام كند و پیگیر مسائل باشد كه به كسی ظلم نشود و به نظام هم ظلم نشود. اما بعضی‌ها این طور فكر نمی‌كنند، آنها فكر می‌كنند كه مثلاً اگر بخش‌هایی را نبینند به نفع نظام است. اما ما واقعاً این را درست نمی‌دانیم كما اینكه اگر رهبری دستور نمی‌دانند و مجلس در مورد كهریزك پیگیری نمی‌كرد، شاید یك عده بدشان نمی‌آمد كه این موضوع را هم نبینند و من این را درست نمی دانم. 
 
** ممكن است برخی از من خرده بگیرند اما من مشرب خودم را می‌روم 
 
اگر یك عده پس از انتخابات به نظام ظلم كردند نباید یكسری از مدیران پایین هم به یك عده ظلم كنند، ظلم همیشه پاسخ بدی دارد. منطق ما این بود وگرنه من علی‌الاصول معتقدم كه در نظام ما حتماً باید نظر ولی‌فقیه حاكم باشد. 
 
ممكن است برخی از من خرده بگیرند اما من مشرب خودم را می‌روم، حتی ما در مجلس گاهی چیزی را تصویب می‌كنیم، وقتی می‌فهمیم كه نظر رهبری متفاوت است آن را عوض می‌كنیم و من فكر می‌كنم از این نكات مثبت مجلس هشتم است كه آنجایی كه نظرات رهبری را می‌فهمد، اجرا می‌كنند.

کد خبر:94717 -

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir