اللهمّ صلّ علی فاطمة وابیها و بعلها و بنیها و امّها
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
بسم الله الرحمن الرحیم


اللهم صل علی محمد و آل محمد

و عجل فرجهم


حضرت روح الله:

هیچگاه نگفته و نمی گویم که امروز در این جمهوری، به اسلام بزرگ با همه ابعادش عمل میشود و اشخاصی از روی جهالت و عقده و بی انضباطی بر خلاف مقررات اسلام عمل نمیکنند ، لکن ... اگر این اقلیت اشکال تراش و کارشکن به کمک بشتابند تحقق این آمال آسان تر و سریع تر خواهد بود و اگر خدای نخواسته اینان به خود نیایند، چون توده ملیونی بیدار شده و متوجه مسائل است و در صحنه حاضر است ... کجروان و اشکال تراشان در مقابل این سیل خروشان نخواهند توانست مقاومت کنند."
فرازی از وصیتنامه


رهبر معظم انقلاب:

"اگر كسى در مقابل جوانان ادّعا كند و بگوید نظام اسلامى ما هیچ عیبى ندارد و همان قالبى را كه اسلام خواسته، ما پیاده مى‌كنیم، گزاف گفته است. به هیچ وجه اینطور نیست ... اما آنچه كه حقیقت است، این است كه ما به عنوان مسلمانانى كه راهمان را شناخته ایم، تصمیم خود را گرفته‌ایم و نیروى خود را براى این راه گذاشته‌ایم؛ با همه وجود در این راه حركت مى‌كنیم و ادامه خواهیم داد."
دیدار با جوانان اصفهان. ۸۰/۸/۱۲

نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
[cb:blog_page_title]
[cb:post_body1] [cb:post_body2]


طبقه بندی: [cb:post_category_name]،
برچسب ها:[cb:post_tag_name]،


[cb:post_continue_link]
تاریخ : [cb:post_create_date] | [cb:post_create_time] | نویسنده : [cb:post_author_name] | نظرات([cb:post_comment_count])

.: تعداد کل صفحات [cb:pages_total] :. [ [cb:pages_no] ]

.: Weblog Themes By Bia2skin :.
مطالب اخیر وبگاه
وقتی خط اصلی انحراف پشت جریان موهوم انحرافی پنهان می‌شود:

هاشمی رفسنجانی؛ مبدع بر سر عقل آوردن انقلاب و پرهیز از اصولرهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری که چند روز گذشته (17/6/90) برگزار شد به دو نکته کلیدی اشاره کردند؛ اول حفظ و پایبندی به اصول انقلاب و نظام در کنار پیشرفتهای مادی و معنوی و دوم پرهیز از شعار اینکه انقلاب را باید بر سر عقل بیاوریم.
 
به گزارش ابصارنیوز نویسنده وبلاگ "هُـوِیَّـتُـنـا" در آخرین مطلب وبلاگ خود به این موضوع پرداخته و مصداق کسانی که اصول را زیر پا گذاشته و شعار عقلانیت و اعتدال بر سر اصول را سر می‌دهند را بیان کرده است.
 
نویسنده این وبلاگ می‌نویسد:
 
اول: رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم فارس در سال جاری فرمودند که تشخیص انحراف با ایشان است و بس.
 
دوم: ایشان به یک مورد انحراف در همین سال به صراحت اشاره نموده‌اند و از کلمه انحراف استفاده کرده‌اند و شاخص فرد یا جریان منحرف را به روشنی فرموده‌اند اما ما توجهی به این جریان منحرف که در بیانات حضرت آقا شاخصهای شناخت آن تبیین شده نداریم و همین باعث شده که این جریان انحرافی در حاشیه امنی به سر برده و هیچ سایت و روزنامه‌ای تلاش نمی‌کند تا مصادیق آن را کشف نموده و رسوا نماید!!!
 
سوم: اما شاخصهای رهبری در مورد این جریان منحرف:
 
«اینکه ما بیائیم مسئله‌ى عقلانیت را مطرح کنیم و بگوئیم "بر سر عقل آمدن انقلاب"، این ما را به نتیجه نمی‌رساند. من یادم هست آن سالهاى اول انقلاب، از جمله‌ى حرفهائى که زده می‌شد، این بود که بایستى ما انقلاب را سر عقل بیاوریم! یعنى عقلانیت را به عنوان یک وسیله، بهانه قرار بدهند و از اصول و مبانى و پایه‌هاى اصلى صرف نظر کنند؛ این نباید انجام بگیرد». (دیدار با اعضای مجلس خبرگان همین چند روز پیش و جالب اینجاست که ما انگار این بخشهای صحبتهای رهبر معظم انقلاب را انگار نمی‌شنویم)
 
«اگر کسى یا جریانى بخواهد به نام عقل‌گرائى، از ارزشهاى اسلامى و انقلابى عدول کند، این انحراف است. اگر کسى بخواهد به وسیله‌ى عقل‌گرائى، در مقابل دشمن بى‌تقوائى به خرج بدهد، وابستگى به وجود بیاورد، این انحراف است، این خیانت است. آن عقلانیتى که در مکتب امام بزرگوار ما هست، اقتضاء نمی‌کند که ما از خدعه‌ى دشمن غافل شویم، از کید او غافل شویم، از نقشه‌ى عمیق او غافل شویم، به او اعتماد کنیم، در مقابل او کوتاه بیائیم. هرچه که انسان در مقابل دشمن کوتاه بیاید، پشتوانه‌ى عظیم معنوى در درون کشور و درون ملت را از دست خواهد داد». (سالروز رحلت امام خمینی سال ۹۰)
 
رهبری واقف هستند که کلمه عقلانیت بار معنایی خوبی دارد و به همین دلیل قبل از معرفی این جریان منحرف، در سخنرانی مرقد امام، ابتدا به تبیین مفهوم صحیح عقلانیت در نگاه امام خمینی(ره) پرداختند و بعد به جریان انحرافی که عقلانیت را بهانه‌ای قرار داده تا ارزش‌ها را تقلیل دهد پرداختند.
 
و اما مصداق یابی:
این مصداقی که معرفی می‌شود تنها یکی از موارد این جریان انحرافی است که عقلانیت را بهانه قرار داده تا ارزش‌ها را کاهش دهد. باید رگ و ریشه‌های آن را با جستجو استخراج نمود.
 
و اما بعد اینکه:

آنچه در ادامه می‌آید تنهاا با جستجویی ساده در سایت رسمی آقای هاشمی رفسنجانی به دست آمده است و این نمونه تنها بخشی از تکرار و تکرار و تکرار کلمه عقل و عقلانیت در سخنان ایشان است. عجیب نیست؟!

۱- در سال ۶۷ با تدبیر و عقلانیت در داخل و جهان توانستیم نه تنها جنگ را ختم کنیم بلکه پیروزی سیاسی خود در سازمان ملل متحد را ثبت کردیم (البته منظور جناب آقای هاشمی‌‌ همان پایان جنگی است که جام زهری در کام امام ملت بود)
 
۲- آیت‌‏الله هاشمی رفسنجانی حضور حداکثری مردم در صحنه‌‏های اجتماعی و انتخابات، عقلانیت و اعتدال را راهکار برون رفت مشکلات کشور دانست.
 
۳- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در حضور اکثریت اعضا مجددا راه عبور از مشکلات فعلی را تغییر جهت از "هیجان مداری" به "سمت و سوی" عقلانیت برشمرد.
 
۴- افراطی‌گری تیغ دولبه‌ای با ظاهری متفاوت ولی نتیجه‌ای "واحد" برای کشور است/ باور راسخ و جمعی به اندیشه و رویکرد "اعتدال و عقلانیت" یگانه مسیر تقابل با تندروی هاست.
 
۵- با عقلانیت و تفکر باید راهی پیداکنیم که کشور از آثار و تبعات خطرناک «کینه ورزی‌ها»، نجات یابد.
 
۶- با "عقلانیت" باید ریشه اختلافات نیروهای سیاسی کشور را شناخت و خشکانید.
 
۷- نیاز به فضای عقلانیت و تحمل در شرایط فعلی کاملا محسوس است.
 
۸- آیت الله هاشمی رفسنجانی: مقابله با تحریم‌ها نیازمند عقلانیت و پرهیز از ماجراجویی است.
 
۹- از نظر عقلی اداره امور کشور و مردم را نمی‌توان به صرف ادعای یک نفر مبنی بر رضایت یا عدم رضایت امام زمان واگذار کرد.
 
۱۰- و...

باز هم تاکید می‌کنم که استفاده آقای هاشمی از کلمات عقلانیت و اعتدال به حدی زیاد است که اساساً ایشان را با این دو کلیدواژه در کنار کلمه سوم یعنی توسعه می‌توان شناخت.

یعنی؛ آقای هاشمی= عقلانیت، اعتدال، توسعه.
 
حتماً خود ایشان هم راضی خواهند بود که با این سه کلمه شناخته شوند و تایید می‌کنند که این سه کلمه را بسیار دوست دارند. اما چرا با این وجود که این سه کلمه بار معنایی مثبت در جامعه ما دارد و رهبری نیز به این موضوع واقفند، باز فرد یا جریانی که قصد برتری بخشی بر عقلانیت در برابر ارزش‌ها را دارند جریان انحرافی می‌دانند؟!
 
رهبری چه انحرافی را در پس ظاهر زیبای کلمات عقلانیت، اعتدال و توسعه تشخیص می‌دهند که خطر آنرا تا این حد احساس کرده که در شش ماهه اول سال دوبار به آن اشاره کرده‌اند؟
 
هرچند در اسلام به اعتدال توصیه شده است اما وقتی به مجموعه دیدگاههای آقای هاشمی و همفکران ایشان دقت کنیم شاهد خواهیم بود که این عقلانیت مد نظر این جریان، تنها در ظاهر با اسلام پیوند خورده و مدام تکرار می‌کنند که اسلام دین عقلانیت است اما وقتی به تعقل می‌پردازند دیگر کاری به چارچوب اسلام و اندیشه دینی ندارند و به سبک عقلانیت مدرن توسل می‌جویند. در نگرش این جریان انحرافی، عقلانیت با توسعه غربی گره خورده است و منظور از عقلانیت توجه به‌‌ همان معادله هزینه – فایده نهادینه شده در اندیشه غرب بعد از رنسانس است. جالب است که این تحلیل عقلانیت با کلمه اعتدال بسیار گره می‌خورد. مدام از آقای هاشمی شنیده‌ایم که نه افراط و نه تفریط و فقط اعتدال.
 
در حالیکه منطق قرآن مدام تکیه بر حق و باطل، نور و ظلمت، کفر و ایمان و... دوتایی‌هایی از این دست است و در منطق قرآن ما وسط نداریم و مدام تاکید بر دو جبهه دارد و معنای کلمه اعتدال در ادبیات قرآن و معصومین علیهم السلام دقیقا در تعارض این معنای اعتدال در بیان این جریان انحرافی است. چون این نحوه اعتدال که این جریان انحرافی دنبال می‌کنند تنها برای شکستن صلابت اصول و اصولگرایی و کوتاه آمدن از پیگیری با صلابت آرمانهای انقلابی است و بس.

منطق اعتدال این جریانات با مبانی فلسفی ارسطو وارد حوزه اندیشه و اخلاق شد و هنوز هم در درس تفسیر برخی بزرگان امروز قم به عنوان مفهومی کلیدی نقش آفرینی می‌کند و در لایه سیاسی نیز محور و کلید اصلی سیاست ورزی آقای هاشمی است و چماقی است که از سال ۶۷ و قبل از آن بر سر انقلابیون کوبیده می‌شد تا آن‌ها را سر عقل آورند که دیگر فضای هیجان و استکبار ستیزی و انقاب و این‌ها تمام شده و کشور برای توسعه نیاز به ثبات دارد. چون اگر ثبات نباشد سرمایه خارجی جذب نمی‌شود و ما در مسابقه از دیگر کشورهای در حال توسعه به سمت و سوی غرب عقب می‌مانیم و قس علی هذا.

در زیر نمونه‌ای از رفتار عاقلانه را در اندیشه ایشان مرور می‌کنیم تا شاهد فاصله ایشان با امام و انقلاب باشیم: این مصاحبه چندی پیش و توسط آقای خرازی انجام شده است و آقای هاشمی از پایان جنگ، رحلت امام و آغاز ریاست جمهوری خود به عنوان روزهایی با خاطرات خوب یاد می‌کند که روابط ما با رفتن امام با دیگر کشور‌ها خوب شد و پول و تکنولوژی غربی به ایران سرازیر شد:

 «درباره رفتار آمریکایی‌ها شما که در وزارت امورخارجه بودید، بیشتر از من می‌دانید که علی‌رغم آن حالت تهاجمی دوران جنگ، حرف‌هایی می‌زدند که نشان از تغییر مواضع آن‌ها و نرم شدن سیاست‌های خشن در خیلی از زمینه‌ها داشت. ما در ایران کمی تلخ جواب می‌دادیم که تابع سیاست رهبری بودیم. ایشان موافق نبودند. البته تا آن مقدار که من ملایمت می‌کردم، آن‌ها جلو می‌آمدند. شاید اگر با آمریکا هم مثل اروپا رفتار می‌کردیم، مشکلات کمتری برای ما پیش می‌آمد». در جایی دیگری نیز اضافه می‌کند: «الان داریم خاطرات سال ۶۸ را آماده می‌کنیم که چاپ شود. در این سال جنگ تمام شده و امام هم رحلت کرده بودند. از روزی که قرار شد نامزد ریاست جمهوری شوم و تا زمانی که انتخاب شدم، خاطرات خوبی دارم. مسابقه بود که سران کشور‌ها به ایران بیایند. فضای واقعاً مطلوبی شده بود. همه تابو‌ها شکسته و همه راه‌ها باز شده بود. خیلی راحت می‌توانستیم اعتبار و تکنولوژی بگیریم. مسیر هم‌وار شده بود».
 
خلاصه اینکه خطر رشد این نوع از عقلانیت به حدی است که رهبری به فاصله چند ماه با تعابیری شبیه به هم به آن اشاره نموده و روی آن تاکید کرده‌اند.
 
اما دو نکته پایانی:

۱- آقای هاشمی از اولین کسانی است که انگ جریان انحرافی را به دکتر احمدی‌نژاد چسباند و آنقدر گفت و گفت و گفت تا بخشی از عزیزان و ... باور کردند و این شد وضعیت که امروز شاهدید.

۲- آقایانی که در بیانات رهبری دنبال نشانه‌هایی برای اثبات انحراف دکتر احمدی‌نژاد می‌گردند چرا چنین تصریحاتی را نمی‌بینند. رهبری درست در برابر کسی که مبدع ماجرای جریان انحرافی بود نشانه‌هایی می‌دهند که نوک پیکان انحراف را از سوی دکتر احمدی‌نژاد و دولت به سمت دیگری برگرداند. کو چشم بینا و گوش شنوا؟

مراقب باشیم، باشید، باشند...

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic