تبلیغات
اَشهَدُ اَنَّ اَمیرالمُومِنینَ عَلیّاً وَلیُّ الله - بیانات رهبری در گیلانغرب
اللهمّ صلّ علی فاطمة وابیها و بعلها و بنیها و امّها
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
بسم الله الرحمن الرحیم


اللهم صل علی محمد و آل محمد

و عجل فرجهم


حضرت روح الله:

هیچگاه نگفته و نمی گویم که امروز در این جمهوری، به اسلام بزرگ با همه ابعادش عمل میشود و اشخاصی از روی جهالت و عقده و بی انضباطی بر خلاف مقررات اسلام عمل نمیکنند ، لکن ... اگر این اقلیت اشکال تراش و کارشکن به کمک بشتابند تحقق این آمال آسان تر و سریع تر خواهد بود و اگر خدای نخواسته اینان به خود نیایند، چون توده ملیونی بیدار شده و متوجه مسائل است و در صحنه حاضر است ... کجروان و اشکال تراشان در مقابل این سیل خروشان نخواهند توانست مقاومت کنند."
فرازی از وصیتنامه


رهبر معظم انقلاب:

"اگر كسى در مقابل جوانان ادّعا كند و بگوید نظام اسلامى ما هیچ عیبى ندارد و همان قالبى را كه اسلام خواسته، ما پیاده مى‌كنیم، گزاف گفته است. به هیچ وجه اینطور نیست ... اما آنچه كه حقیقت است، این است كه ما به عنوان مسلمانانى كه راهمان را شناخته ایم، تصمیم خود را گرفته‌ایم و نیروى خود را براى این راه گذاشته‌ایم؛ با همه وجود در این راه حركت مى‌كنیم و ادامه خواهیم داد."
دیدار با جوانان اصفهان. ۸۰/۸/۱۲

نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
[cb:blog_page_title]
[cb:post_body1] [cb:post_body2]


طبقه بندی: [cb:post_category_name]،
برچسب ها:[cb:post_tag_name]،


[cb:post_continue_link]
تاریخ : [cb:post_create_date] | [cb:post_create_time] | نویسنده : [cb:post_author_name] | نظرات([cb:post_comment_count])

.: تعداد کل صفحات [cb:pages_total] :. [ [cb:pages_no] ]

.: Weblog Themes By Bia2skin :.
مطالب اخیر وبگاه
بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

و الحمد للَّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیّدنا و نبیّنا ابى‌القاسم المصطفى محمّد و على ءاله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیّین المعصومین‌ سیّما بقیّةاللَّه فى الأرضین‌.

خداى متعال را بسیار سپاسگزارم كه عمرى داد و توانستیم بار دیگر این شهر مقاوم و مردم غیور و عزیز آن را از نزدیك زیارت كنیم. حقاً در دوران دفاع مقدس، این شهر امتحان خوبى پس داد. جوانان عزیزى كه امروز در مجموعه‌ى مردم گیلانغرب و مجموعه‌ى شهرستان زندگى میكنند، باید به خود ببالند كه پدران آنها، مادران آنها، گذشتگان آنها یك چنین عظمت و شكوهى را در یك دورانِ بسیار سخت از خود نشان دادند. من آن روزها چند بار به گیلانغرب آمدم؛ هم در خود شهر، هم در ارتفاعات نزدیك به این شهر - منطقه‌ى كوه‌هاى برآفتاب و مناطق استقرار نیروهاى خودمان - و غربت نیروهاى مدافع را در این منطقه به چشم دیدم؛ لیكن با همه‌ى این غربت، نشانه‌هاى شجاعت و دلاورى این مردم هم آشكار بود. شهرى كه نه فقط به وسیله‌ى بمباران، بلكه به وسیله‌ى تهاجم زمینى هم تهدید میشد، توانست بایستد، مقاومت كند و مردم، شهر را تخلیه نكنند. این یادبود بسیار عظیمى است از آن دوران سخت، و واقعاً جاى افتخار دارد.

 بعضى از شما جوانهاى عزیز در ایام جنگ نبودید، بعضى كودكان خردسالى بودید. من نمیخواهم بگویم جوانهاى ما به كار پدران خود و گذشتگان خود ببالند - اگرچه جاى بالیدن و افتخار كردن هست - میخواهم این نكته را عرض بكنم كه جوانِ امروز بداند در یك چنین فضائى، در یك چنین منطقه‌اى، با یك چنین خاندانهائى، پرورش یافته است.

 درست است كه امروز دفاع از مرزهاى جغرافیائى نیست، دوران جنگ مسلحانه‌ى دفاع از كشور امروز در اینجا مطرح نیست، اما دفاع از مرزهاى هویت ملى چرا؛ این مطرح است؛ دفاع از مرزهاى شخصیت دینى و اسلامى چرا؛ دفاع از مرزهاى عقیدتى چرا؛ اینها هست. همه‌مان مسئولیم. جوانِ امروز اگر در آن دوره نبوده است تا در مقابل دشمن بایستد و از هجوم او ممانعت كند و از خانه‌ى خود و شهر خود دفاع كند، امروز میتواند در میدان شرف و افتخارِ دفاع از شخصیت ملى، از عزت ملى، از هویت ملى، از عقیده‌ى مستحكم اسلامى نقش ایفاء كند. دختران و پسران جوان، زنان و مردان مؤمن، در این منطقه‌ى دفاعىِ حساسِ كنونى، همه میتوانند نقش ایفاء كنند. این روحیه باید حفظ شود. مسئولان این منطقه باید توجه كنند كه یك چنین زمینه‌ى با ارزش انسانى و معنوى و روحى در این منطقه وجود دارد؛ همچنان كه زمینه‌هاى مادى وجود دارد.

 من در كرمانشاه گفتم، به شما هم عرض میكنم؛ این منطقه، منطقه‌ى مستعدى است؛ از لحاظ آب، از لحاظ خاك، از لحاظ آب و هوا، از لحاظ جهات گوناگون، استعدادهاى بالفعل‌نشده‌اى وجود دارد؛ آن وقت همان طور كه امام جمعه‌ى محترم شما الان گفتند و درست گفتند - و من خوشم آمد از این كه امام جمعه نیازهاى مردم را، نیازهاى شهر را، مسئله‌ى خود بداند و دنبال كند - نرخ بیكارى بالاست و علاوه‌ى بر آن، عوارض بیكارى، یعنى چیزهائى از قبیل اعتیاد، در این منطقه وجود دارد.

 من میخواهم از جوانها اظهار توقع كنم. جوانهاى عزیز! با بروز و رواج اعتیاد در جامعه‌تان مبارزه كنید؛ با رسوخ فرهنگهاى فسادانگیز در جامعه‌تان مبارزه كنید. امروز شما مرزدارانِ منطقه‌ى دفاع مقدسِ از عقیده و عمل و رفتار اجتماعى هستید؛ همچنان كه همه‌ى ملت ایران مدافعانِ از هویت ملى و از شخصیت عظیم ملت ایران هستند.

 مسئولان هم بایستى ان‌شاءاللَّه به فكر باشند. ما در این سفر اطلاعات خودمان را تكمیل كردیم. مسئولین هم ان‌شاءاللَّه مى‌آیند، با آنها هم در میان گذاشته خواهد شد. به قدرى كه براى دولت امكان باشد، توانائى داشته باشد، قطعاً خدمات لازم ارائه خواهد شد.

 یكى از چیزهائى كه در حفظ همین مرز هویت ملى تأثیر زیاد دارد، عبارت است از حفظ خاطرات آن دوران دفاع مقدس و دوران باشكوه. این كه در شهر شما یك بانوى مسلمان و شجاع در مقام دفاع میتواند سرباز دشمن را اسیر كند و نیروى مهاجم را به خاك و خون بكشد، این را نگه دارید و براى خودتان حفظ كنید. این كه این شهر توانسته است در سخت‌ترین شرائط در مقابل تهاجم دشمن بایستد، این را براى خودتان نگه دارید و حفظ كنید. البته براى گیلانغرب حفظ خاطرات دوران دفاع مقدس لازم است؛ عیناً حفظ این خاطرات، براى مردم قصر شیرین، براى مردم اسلام‌آباد غرب لازم است. در آن مناطق هم مردان و زنان مدافع و مبارزى حضور داشتند، تلاش كردند و با همه‌ى وجود در مقابل دشمن ایستادند. این حفظ هویت اسلامى ملت ایران آنقدر اهمیت دارد كه براى آن، مردان بزرگ، دانشمندان بزرگ، مجاهدان بزرگ، شخصیتهاى برجسته باید احساس مسئولیت كنند.

 شما ببینید امروز دنیاى استكبار همه با هم یكى شدند، جمع شدند، براى اینكه این هویت را انكار كنند؛ براى اینكه هویت اسلامى ملت مبارز و قهرمان ایران را به انزوا بكشانند. هر كس امروز عرصه‌ى سیاستهاى بین‌المللى و بازى‌هاى بین‌المللى را در مقابل چشم داشته باشد، ببیند مستكبرین در آمریكا، در اروپا، در كشورهاى وابسته‌ى به آنها، براى در هم شكستن مقاومت ملت ایران دارند خودشان را میكُشند، یقه میدرانند، شاید بتوانند ملت ایران را وادار به عقب‌نشینى كنند، میفهمد كه این ایستادگى عمومى مردم بر سر آرمانها و ارزشهاى انقلاب چقدر ارزشمند و مهم است.

 هر چند صباحى یك بار سیاستگذارانشان، طراحانشان - به قول خودشان - در اتاقهاى فكر مى‌نشینند و علیه نظام جمهورى اسلامى و ملت ایران یك طرحى میریزند؛ اما خداى متعال این طرحهاى عقیم را خنثى میكند. در این چند روز اخیر، در همه‌ى مطبوعات و رسانه‌هاى تصویرى و صوتى و مكتوب و غیره - كه وابسته‌ى به شبكه‌ى صهیونیستى بین‌المللى بود - هیاهو و جنجال كردند، یك تهمت بى‌معنى و مهملى را به چند نفر ایرانى در آمریكا نسبت دادند، این را بهانه‌اى قرار دادند براى اینكه جمهورى اسلامى را به عنوان مدافع تروریسم مطرح كنند! نگرفت، نمیگیرد. اینگونه توطئه‌ها مرتب و پى‌درپى از سوى آنها انجام میگیرد، اما بى‌فایده و بى‌اثر.

 میگویند میخواهیم ایران را منزوى كنیم؛ اما خودشان منزوى شدند. امروز در میان ملتها، هیچ دولتى در دنیا به قدر آمریكا منفور نیست. امروز آمریكا منفورترین دولتها و رژیمها در چشم ملتهاى منطقه است. شما منزوى هستید كه منفورید.

 رئیس جمهور آمریكا دو سال قبل به مصر رفت تا یك مقدار تملق اسلام و مسلمانها بكند، بلكه بتواند افكار عمومى دنیاى اسلام را به خودش متوجه و منعطف كند. نتیجه چه شد؟ یك اقلیت كوچك - یعنى گروه حاكم؛ همین حسنى مبارك معزولِ بركنار شده - طرفدارى كردند، اما عموم ملت مصر و عموم ملتهاى منطقه فریب این ظاهرسازى را نخوردند. امروز شما مى‌بینید شعار ضد آمریكا در همان كشورها برپاست.

 رئیس جمهور آمریكا به كشور افغانستان - كه كشور تحت اشغال آنهاست و صد و چند ده هزار نیروى آمریكائى و ناتو در افغانستان هستند - سفر میكند، اما جرأت نمیكند از پایگاه بگرام، كه پایگاه آمریكائى است، خارج شود؛ با هیچكدام از رجال سیاسى افغانستان در كابل  و غیر كابل نتوانست ملاقات كند؛ رفت به پایگاه، از پایگاه آمد بیرون! شما از اكثریت مردم میترسید، از اكثریت ملتها میترسید. امروز شما از اكثریت ملت خودتان در آمریكا هم میترسید؛ نشانه‌اش این حركت و جنبش وال استریت است كه به نیویورك محصور نماند؛ در شهرهاى متعدد دیگر در آمریكا مردم اظهار نفرت میكنند. پس شما منزوى هستید.

 براى اینكه جمهورى اسلامى را منزوى كنند، «ایران‌هراسى» را عمومى كنند، مرتباً حرف پشت سر حرف مى‌آورند. نه؛ ایران طرفدار ملتهاست، طرفدار مظلومین است. جمهورى اسلامى با ظلم مخالف است، با ظالم مبارزه میكند، در مقابل زورگوئى و زیاده‌خواهى ظالمان و مستكبران هم با همه‌ى وجود مى‌ایستد و عقب‌نشینى نمیكند. براى همین است كه ملتها هر جائى كه جمهورى اسلامى را میشناسند، به جمهورى اسلامى علاقه‌مندند، طرفدار جمهورى اسلامى‌اند، شعارهاى جمهورى اسلامى براى آنها دلنشین است؛ بعكسِ شما سران رژیم ایالات متحده‌ى آمریكا، كه در عراق منفورید، در افغانستان منفورید، در مصر منفورید، در تونسِ بعد از انقلاب منفورید، در لیبى كه نیروهاى نظامى وارد كردید و تحرك نظامى دارید، منفورید؛ حتّى در اروپا منفورید.

 چند سال قبل در یكى از كشورهاى اروپائى طبق معمول یك اقلیتى نشستند جایزه‌ى صلح نوبل را براى رئیس جمهور فعلى آمریكا تصویب كردند - اینها یك اقلیتى بودند؛ انگیزه‌هاى سیاسى، روابط سیاسى بر این كار آنها حاكم بود - بعد رئیس جمهور آمریكا رفت كه جایزه را بگیرد، مردم همان كشور علیه رئیس جمهور تظاهرات كردند! شما با اقلیتها هستید، شما با مجموعه‌هاى یك درصدى هستید، مجموعه‌هاى عظیمِ نود درصدى مردم با شماها مخالفند؛ این درست نقطه‌ى مقابل جهتگیرى و حركت جمهورى اسلامى است. لذا دشمن با تلاش خود، با فعالیت خود، با جان كندن خود، در مبارزه‌ى با ملت ایران به جائى نمیرسد و ایستادگى ملت، ایستادگى جوانان ما براى حفظ هویت ملى و شخصیت اسلامى‌شان، بر همه‌ى این تلاشها فائق مى‌آید. و من از شما جوانهاى عزیز میخواهم قدر این وضعیت را بدانید و خودتان را روزبه‌روز براى آینده‌ى پرافتخارِ سربلند آماده‌تر كنید.

 خوشبختانه امروز میدان علم باز است، میدان فعالیتهاى فناورى باز است؛ مسئولین كشور میدانهاى اقتصادى را هم باید باز كنند تا جوانهاى این كشور با اعتماد به نفس وارد میدانهاى گوناگون بشوند. این كشور مال شماست. نسل ما آنچه كه در توان داشته است، در طول سالهاى متمادى انجام داده است. امروز كشور مال جوانهاست، متعلق به جوانهاست. در بخشهاى گوناگون، جوانها باید خودشان را آماده نگه دارند. با نفوذ دشمنان، با تأثیر فرهنگى دشمنان، با عوامل سست‌كننده‌اى كه دشمن در جامعه تزریق میكند، شما جوانها مقابله و مبارزه كنید. اسلام را به عنوان نجاتبخش مادى و معنوى بدانید و بشناسید.

 پرچم اسلام ان‌شاءاللَّه همه‌ى این منطقه را نجات خواهد داد. امروز ما داریم مشاهده میكنیم كه روزبه‌روز نهضت اسلامى در این منطقه‌ى عظیم اسلامىِ خاورمیانه رو به گسترش است؛ دشمن در حال انزواست، در حال عقب‌نشینى است و حركت اسلامى على‌رغم حركتى كه دشمن براى خاموش كردن آن میكند، در راه پیشروى است.

 من تردیدى ندارم كه آینده متعلق به اسلام است، آینده در قلمرو اسلام است و شما جوانها ان‌شاءاللَّه به توفیق الهى آن روزى را كه پرچم اسلام در همه‌ى این مناطق به اهتزاز دربیاید و یك مجموعه‌ى متحد اسلامىِ مقتدر و باعزت تشكیل بشود، خواهید دید.

 من مجدداً ابراز خرسندى میكنم از حضور در میان مردم عزیز گیلانغرب و همچنین مردم اسلام‌آباد و قصرشیرین كه زحمت كشیدند تشریف آوردند و در این اجتماع، بعضى حضور دارند. همچنین عذرخواهى میكنم اگر نتوانستم به شهرهاى دیگر بروم. فرصتها و امكانات محدود است؛ اگرچه میل ما و ارادت ما به مردم این مناطق، یك ارادت همگانى است.

 پروردگارا! به محمد و آل محمد، ما را به خدمتگزارىِ واقعى و مخلصانه براى این ملت موفق بفرما. پروردگارا! دشمنان این ملت را مغلوب و منكوب كن. پروردگارا! آرزوهاى بزرگ و آرمانهاى والاى این ملت را برآورده بفرما. قلب مقدس ولى‌عصر (ارواحنا فداه) را از همه‌ى ما راضى و خشنود كن. ارواح طیبه‌ى شهدا و روح مطهر امام بزرگوار را از ما راضى كن.

والسّلام علیكم و رحمةاللَّه و بركاته‌

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir