اللهمّ صلّ علی فاطمة وابیها و بعلها و بنیها و امّها
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
بسم الله الرحمن الرحیم


اللهم صل علی محمد و آل محمد

و عجل فرجهم


حضرت روح الله:

هیچگاه نگفته و نمی گویم که امروز در این جمهوری، به اسلام بزرگ با همه ابعادش عمل میشود و اشخاصی از روی جهالت و عقده و بی انضباطی بر خلاف مقررات اسلام عمل نمیکنند ، لکن ... اگر این اقلیت اشکال تراش و کارشکن به کمک بشتابند تحقق این آمال آسان تر و سریع تر خواهد بود و اگر خدای نخواسته اینان به خود نیایند، چون توده ملیونی بیدار شده و متوجه مسائل است و در صحنه حاضر است ... کجروان و اشکال تراشان در مقابل این سیل خروشان نخواهند توانست مقاومت کنند."
فرازی از وصیتنامه


رهبر معظم انقلاب:

"اگر كسى در مقابل جوانان ادّعا كند و بگوید نظام اسلامى ما هیچ عیبى ندارد و همان قالبى را كه اسلام خواسته، ما پیاده مى‌كنیم، گزاف گفته است. به هیچ وجه اینطور نیست ... اما آنچه كه حقیقت است، این است كه ما به عنوان مسلمانانى كه راهمان را شناخته ایم، تصمیم خود را گرفته‌ایم و نیروى خود را براى این راه گذاشته‌ایم؛ با همه وجود در این راه حركت مى‌كنیم و ادامه خواهیم داد."
دیدار با جوانان اصفهان. ۸۰/۸/۱۲

نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
[cb:blog_page_title]
[cb:post_body1] [cb:post_body2]


طبقه بندی: [cb:post_category_name]،
برچسب ها:[cb:post_tag_name]،


[cb:post_continue_link]
تاریخ : [cb:post_create_date] | [cb:post_create_time] | نویسنده : [cb:post_author_name] | نظرات([cb:post_comment_count])

.: تعداد کل صفحات [cb:pages_total] :. [ [cb:pages_no] ]

.: Weblog Themes By Bia2skin :.
مطالب اخیر وبگاه

استاد اخلاق هیأت دولت و عضو مجلس خبرگان رهبری تأكید كرد: همواره باید پشت سر آیت‌الله خامنه‌ای حركت كرده و به ایشان تأسی كنیم.

آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری و استاد اخلاق هیأت دولت در گفت‌وگوی تفصیلی با  فارس اظهار داشت: دشمنان 30 سال است كه قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی را دارند اما موفق نمی‌شوند كه در واقع ناتوانی آنها به مسئله ولایت فقیه مربوط می‌شود چراكه همه مقدمات براندازی فراهم شده و اگر یك روز نظام از حالت فعلی و در رأس بودن ولی فقیه خارج شود به شام نمی‌رسد كه نظام جمهوری اسلامی باقی نخواهد ماند.

وی در همین زمینه به مثالی درخصوص نفوذ رأی و نظر فقها در بین مردم اشاره كرد و گفت: بر مبنای نظام ولایت فقیه بود كه میرزای شیرازی استعمال دخانیات را حرام اعلام كرد و مردم بر اساس این حكم دخانیات را تحریم كردند؛ اما هزاران فرد نصیحت‌گر حتی با هزینه‌های بسیار نمی‌توانند یك فرد سیگاری را ترك دهند اما ولایت فقیه یكدفعه موجب ترك یك مملكت می‌شود.

آیت‌الله محی‌الدین حائری‌شیرازی در ادامه سخنان خود به موضوع حكم حكومتی از نظر شرعی اشاره كرد و اظهارداشت: مقام معظم رهبری در زمان ریاست‌جمهوری خود در خطبه‌های نماز جمعه اعلام كردند كه ولی فقیه از راه احكام اولیه و ثانویه كار می‌كند. پس از این سخنان رئیس‌جمهور به امام نامه نوشت كه نظر شما نسبت به خطبه‌ها چه بوده بوده است؟ كه امام (ره) در آن زمان احكام حكومتی را به طور مفصل مطرح كردند و فرمودند احكام اولیه و ثانویه وجود نداشته و فی رأسه حاكم می‌تواند حكم كند.

*پذیرش حكم حكومتی امام(ره)توسط آیت‌الله خامنه‌ای تأییدی بر شایستگی ایشان برای رهبری بود

آیت‌الله حائری‌شیرازی ادامه داد: پس از قرائت نامه امام در صداوسیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به امام نوشتند كه "بنده بیش از سی سال است به این روش شما عمل می‌كنم؛ ممكن است عبارات من وافی به مراد من در خطبه‌ها نبوده است. " و امام(ره) نیز در پاسخ فرمودند "شما خورشیدی هستید كه اطراف خود را روشن می‌كنید. "

وی افزود: این نوع رفتار امام(ره) از این روی بود كه اگر رئیس‌جمهور وقت(حضرت آیت‌الله خامنه‌ای) نفسانیتی دارد در همان زمان حیات امام ظهور كند چرا كه بعدها نمی‌توان با این نفسانیت كاری كرد.

آیت‌الله حائری شیرازی خاطرنشان كرد: اما آیت‌الله خامنه‌ای امتحانات خودشان را به خوبی پشت سر گذاشتند و نشان دادند كه در كار خود نفسانیتی به خرج نمی‌دهند و از همین روی بود كه امام(ره) ایشان را به عنوان كسی كه شایسته رهبری است به اطرافیان خود معرفی می‌كردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: روزی كه مقام معظم رهبری به عنوان رهبر انتخاب شدند به همراه آیت‌الله جنتی برای عرض سر سلامتی به خدمت حاج احمد آقای خمینی رفتیم. وقتی به حاج احمد آقا گفتیم كه مجلس خبرگان آیت‌الله خامنه‌ای را انتخاب كرده است ایشان در جواب گفتند كه قلب امام(ره) را شاد كردید.

* امام (ره) فرمودند "هرچه فكر می‌كنم می‌بینم آیت‌الله خامنه‌ای برای رهبری خوب است "

وی بر همین اساس به سخنان حاج‌احمد خمینی اشاره و اضافه‌كرد: حاج‌احمد آقا گفت كه "چند روز قبل كه همراه با امام(ره) به تلویزیون نگاه می‌كردیم آقای كیم‌ ای سونگ و رئیس‌جمهور كشورمان را نشان می داد كه رئیس‌جمهور(آیت‌الله خامنه‌ای) بسیار باوقار بودند؛ بنده به امام(ره) گفتم كه ایشان بسیار موقر هستند كه امام(ره) نیز فرمودند "هر چه كه فكر می‌كنم می‌بینم كه سید علی آقا برای رهبری خوب است. "

آیت‌الله حائری‌شیرازی با تأكید بر اینكه رابطه نظام ولایت با مردم رابطه اطاعت در جان و مال است، گفت: ولایت‌پذیری مهمترین عاملی بود كه مردم به دلیل آن شهید دادند.

استاد اخلاق هیأت دولت در ادامه به ویژگی‌های ولی فقیه اشاره كرد و گفت: ولی فقیه همانند ذره‌بینی است كه اشعه‌های ملت را همگرا می‌كند. وقتی جلوی اشعه خورشید و بر روی كاغذ یك ذره‌بین قرار می‌گیرد كاغذ آتش خواهد گرفت اما با نبود ذره‌بین از آتش خبری نیست،. امام(ره) ذره‌بینی بودند كه مردم را در یك نقطه یعنی ولایت متمركز كرد تا قدرت اثربخشی و سوزانندگی پیدا كنند.

آیت‌الله حائری‌شیرازی خاطرنشان كرد: وقتی بنی‌صدر از خانه امام(ره) بیرون آمد كاندیداتوری خود را اعلام كرد، مردم این تصور را داشتند كه امام(ره) به وی گفته است تا كاندید شود؛ بنی‌صدر باور كرده بود كه مردم به دلیل خودش به وی رأی داده‌اند در حالی كه وی تنها آهنی بود كه متصل به آهن‌ربا بود و مردم رأی خود را به خاطر اینكه گمان می‌كردند وی مدنظر امام خمینی است، به نام وی در صندوق‌ها انداختند.

وی در عین حال به فتنه 88 اشاره و خاطر‌نشان‌كرد: فردی هم كه در انتخابات ادعای تقلب می‌كرد مردم به این دلیل به وی رأی دادند كه در دوران حساس جنگ نخست وزیر بود و علاوه بر آن اهل خامنه و نسبت خویشاوندی با رهبری داشته و سال‌ها با امام(ره) كار كرده بود اما وقتی در مقابل رهبری موضع‌گیری كرد از 13 میلیون وی چیزی باقی نماند و ضد انقلاب شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه از آنجا كه ولی‌فقیه مانند ائمه معصوم نیست، می‌‌توان در برخی اوقات نظرات مشورتی خودمان را با ایشان در میان بگذاریم و درباره تصمیماتشان به گفت‌وگو بنشینیم، خاطرنشان كرد: اینكه كسی اگر اطلاعاتی دارد به ایشان منتقل و با ایشان به صورت خصوصی بحث و گفت‌وگو كند اشكالی ندارد اما وقتی كه نظر رهبری به صورت حكم درآمد باید اجرا شود.

* امام اگر زنده بود صدها بار به آیت‌الله خامنه‌ای آفرین می‌گفت

آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس به مدیریت مقام معظم رهبری اشاره كرد و اظهارداشت: مجلس خبرگان برای انتخاب ولی فقیه تشكیل شده و یك كمیسیون تحقیق مخصوص این امر به وجود آمده است.

آیت‌الله حائری شیرازی با بیان اینكه خودم عضو این كمیسیون هستم، افزود: در این كمیسیون مسائل مربوط به ولایت فقیه مطرح و بررسی شده و در خصوص آن اظهار نظر می‌شود و هر ساله نظر كمیسیون تحقیق به مجلس خبرگان ارائه و آنها نظر خود را اعلام می‌كنند.

وی بر همین اساس به این موضوع اشاره كرد كه تائیدات هر سال مجلس خبرگان درباره عملكرد رهبر معظم انقلاب بر اساس نظر این كمیسیون صورت می‌گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه امام راحل وقتی می‌خواستند مسئله بنی‌صدر را حل كنند وی را از جانشینی فرماندهی كل قوا عزل كردند، گفت: در جریان فتنه 88 مقام معظم رهبری تنها با صحبت، جمعیتی را كه فریب خورده بودند را بازگرداندند كه به همین دلیل بنی‌صدر گفته بود اگر امام (ره) زنده بود به آیت‌الله خامنه‌ای به دلیل این مدیریت عالی صدها بار آفرین می‌گفت.

وی ادامه داد: اخیراً نیز دیدیم كه عطاءالله مهاجرانی درباره ادعای اكبر گنجی مبنی بر مقایسه و تشبیه انقلاب مصر با فتنه سبز در ایران، گفته است كه این مقایسه به هیچ وجه درست نیست چرا كه اولاً حكومت سابق مصر حكومتی وابسته بود اما جمهوری اسلامی وابسته نیست و از سوی دیگر حسنی مبارك فردی مفسد و آلوده است، حال آنكه در زندگانی رهبر انقلاب حتی یك نقطه خاكستری هم وجود ندارد، چه برسد به نقطه سیاه.

استاد اخلاق هیأت دولت در ادامه سخنان خود با تأكید بر اینكه همه ما باید همواره پشت سر رهبر معظم انقلاب حركت كرده و در رفتارها و عملكردهایمان، توصیه‌ها و رفتار ایشان را ملاك قرار دهیم، خاطرنشان كرد: مقام معظم رهبری همواره سخنان خود را سنجیده بیان می‌كنند از این رو اگر آنهایی هم كه دوستدار رهبری هستند، تقیدات ایشان را داشته باشند هیچ مشكلی در كشور وجود نخواهد داشت اما متاسفانه برخی اوقات این شكل نیست و افراد بر اساس سلیقه خود عمل می‌كنند.

آیت‌الله حائری‌ شیرازی افزود: توصیه بنده این است كه نباید با قلقلك كردن و دامن زدن به برخی حاشیه‌ها، دشمنان درجه دوم را به دشمن درجه یك تبدیل كنیم.

وی با بیان اینكه باید در كارهایمان به رهبر معظم انقلاب تأسی كنیم، خاطرنشان كرد: مقام معظم رهبری همواره فضا را تعدیل كرده و هیچگاه فضا را تند نمی‌كنند، اما برخی اوقات دیده می‌شود كه افرادی می‌گویند وظیفه ایشان این است كه تعدیل كنند اما ما باید به گونه‌ای دیگر عمل كنیم كه باید در جواب آنها گفت: یعنی فقط وظیفه ایشان است كه تقوا داشته باشند و وظیفه ما نیست؟ وظیفه ایشان انصاف است و وظیفه ما چیز دیگر؟ وظیفه ایشان مردانگی است و وظیفه ما نامردی؟

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات