اللهمّ صلّ علی فاطمة وابیها و بعلها و بنیها و امّها
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
بسم الله الرحمن الرحیم


اللهم صل علی محمد و آل محمد

و عجل فرجهم


حضرت روح الله:

هیچگاه نگفته و نمی گویم که امروز در این جمهوری، به اسلام بزرگ با همه ابعادش عمل میشود و اشخاصی از روی جهالت و عقده و بی انضباطی بر خلاف مقررات اسلام عمل نمیکنند ، لکن ... اگر این اقلیت اشکال تراش و کارشکن به کمک بشتابند تحقق این آمال آسان تر و سریع تر خواهد بود و اگر خدای نخواسته اینان به خود نیایند، چون توده ملیونی بیدار شده و متوجه مسائل است و در صحنه حاضر است ... کجروان و اشکال تراشان در مقابل این سیل خروشان نخواهند توانست مقاومت کنند."
فرازی از وصیتنامه


رهبر معظم انقلاب:

"اگر كسى در مقابل جوانان ادّعا كند و بگوید نظام اسلامى ما هیچ عیبى ندارد و همان قالبى را كه اسلام خواسته، ما پیاده مى‌كنیم، گزاف گفته است. به هیچ وجه اینطور نیست ... اما آنچه كه حقیقت است، این است كه ما به عنوان مسلمانانى كه راهمان را شناخته ایم، تصمیم خود را گرفته‌ایم و نیروى خود را براى این راه گذاشته‌ایم؛ با همه وجود در این راه حركت مى‌كنیم و ادامه خواهیم داد."
دیدار با جوانان اصفهان. ۸۰/۸/۱۲

نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
[cb:blog_page_title]
[cb:post_body1] [cb:post_body2]


طبقه بندی: [cb:post_category_name]،
برچسب ها:[cb:post_tag_name]،


[cb:post_continue_link]
تاریخ : [cb:post_create_date] | [cb:post_create_time] | نویسنده : [cb:post_author_name] | نظرات([cb:post_comment_count])

.: تعداد کل صفحات [cb:pages_total] :. [ [cb:pages_no] ]

.: Weblog Themes By Bia2skin :.
مطالب اخیر وبگاه

سرویس اجتماعی برنا/ آرشید رها

دخترک نشسته بود روی پله های دبیرستان و زل زده بود به روبه‌رویش. همکلاسی هایش یکی بعد دیگری از او خداحافظی می کردند. بعضی ها تنها و بعضی هم در گروه های دو سه نفره از در آهنی سبز رنگ انتهای حیاط مدرسه می گذشتند و در پیچ کوچه گم می شدند. حیاط که خلوت شد از جایش بلند شد و به سرعت از حیاط گذشت و به در رسید. گوشی باریک سیاه رنگ را از ته کیفش درآورد و آن را روشن کرد. صدای تک زنگ تلفن همراهش رشته افکارش را پاره کرد. نفس عمیقی کشید و با دلخوری گفت باز هم یک تبلیغ از یک شرکت یا مغازه. چند لحظه بعد صفحه پیامک روی مانیتور باز شد، چشم هایش را ریز کرد و دوباره و سه باره متن را خواند. نیم چرخی زد و دور و برش را نگاه کرد و باز جمله را که می دید کلمه به کلمه خواند.« بدون نیاز به شاهد و اذن پدر شما را صیغه می کنیم و در هیچ دفتری این امر ثبت رسمی نمی شود.» سرش را بلند کرد و به روبه‌رو خیره شد. نگاهش رسید به پسرکی که چند متر جلوتر درون خودروی پراید نشسته و بود و انتظارش را می کشید. چند روز بود که ذهنش مشغول پسر لاغر اندامی بود که هر روز ظهر می ایستاد درست پشت پیچ خیابانی که یک طرفش به مدرسه و سمت دیگرش به ایستگاه اتوبوس می رسید. باز کلمه ها در ذهنش جان گرفت صیغه، بدون اذن پدر و ثبت نشدن.... 
دکانی جدید برای شیادان مدرن
این روزها آمدن پیامک های تبلیغاتی شاید هم خبری به موضوعی عادی برای صاحبان تلفن همراه بدل شده است. صدای زنگی که گاه مخاطبش را آنقدر هم جذب نمی کند که آن را باز کند و بخواند. این در حالی است که اخیراً پیامک های ناشناس برای برخی از دختران و پسران جوان با این مضمون که بدون نیاز به شاهد و اذن پدر شما را صیغه می کنیم و در هیچ دفتری این امر ثبت رسمی نمی شود، ارسال می‌شود. شاید برای جوانانی که از ثبت رسمی صیغه هراس دارند، اما می خواهند ارتباط خود با جنس مخالف را به نحوی شرعی کنند، این روش بهترین راه باشد. کافیست یک پیام کوتاه برای فرستنده ارسال کنید یا با شماره تلفن موجود در پیامک تماس بگیرید، اطلاعات لازم درباره زمان و مکان صیغه را دریافت کنید.

رییس سابق مرکز مطالعات دینی جوانان این امر را باعث به‌وجود آمدن فساد در جامعه می داند، زیرا از نظر حجت الاسلام محمدرضا ضمیری اگرچه ازدواج موقت یک ضرورت شرعی برای جلوگیری از فساد در جامعه است، اما این شیوه رسمی کردن چنین روابطی به صورت مجهول باعث افزایش فساد در جامعه می شود.

وی معتقد است؛ مشخص نیست این گروه به چه جریانی وصل است و چه عاقبتی در انتظار جوانان فریب خورده خواهد بود. ثبت ازدواج موقت امری ضروری است، چراکه حق زن نباید انکار شود و در صورتی که در این رابطه نوزادی متولد شود، تکلیف آن باید مشخص باشد. 

شاید سرانجام کودکانی که حاصل چنین وصلت هایی هستند، بسیار مهم‌تر از یافتن راهکاری برای رسمی کردن این قبیل روابط باشد. رسمی شدن این ارتباطات اگر چه راهکاری اصولی و قابل تعمق است، اما بی اطلاعی خانواده ها و ثبت نشدن آن می تواند عاقبت ناخوشایندی را نه فقط برای فرد، بلکه برای جامعه به دنبال داشته باشد. 

همانطور که رییس سابق مرکز مطالعات دینی جوانان می گوید: «از نظر اخلاقی و اجتماعی این امر با چنین ویژگی هایی عوارض منفی را به دنبال خواهد داشت. بر این اساس به صورت قطع می توان گفت این مسأله برای به انحراف کشیدن جوانان است چراکه ممکن است افرادی که معرفی و ازدواج موقت می کنند، مبتلا به ویروس های لاعلاجی مثل ایدز و هپاتیت باشند.»

حجت الاسلام ضمیری از مسوولان ذی ربط می خواهد تا با این گونه مراکز برخورد کنند، پیش از این که اشاعه این پیامک ها به معضلی اجتماعی تبدیل شود.


درد سری جدی برای خانواده ها و جوانان
وجود مفسده و عدم ثبت قانونی صیغه در این روش بدون شک مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت. وقتی این مراکز اقدام به جاری کردن صیغه می کنند آن را در هیچ جا ثبت نمی‌کنند، در آینده برای جوانان دردسرهای زیادی به وجود می آید که شاید در این میان نفر سومی هم قربانی شود.

از نظر محمدرضوی حقوقدان، ازدواج موقت باید در دفاتر رسمی ثبت شود، تا اگر مشکلاتی برای زن به‌وجود آید، در صورت عدم ثبت رسمی بتوان آن حق را پیگیری کرد. ضمن اینکه اگر فرزندی از این روابطه متولد شود، باید از پدر شناسنامه دریافت کند. این در حالی است که بدون ثبت رسمی آن ازدواج قانونی نیست.

این وکیل پایه یک دادگستری به جوانان هشدار می دهد از توجه به این پیامک ها که به طور قطع از سوی موسسات غیر قانونی ارسال می شود، توجهی نکنند و انچه در قانون و شرع بر آن تاکید شده است را سرلوحه خود قرار دهند.

از سوی دیگر باید گفت توجه برنامه ریزان و مسوولان به این نکته ضرورت دارد که اگر امور تربیتی و برنامه های فرهنگی برای جوانان به خوبی اجرا شود و آنها دیگر دغدغه ای به نام روابط نامشروع نداشته باشند، می توانند به راحتی روابط خود را تبیین کرده و به دور از هرگونه مفسده زندگی خود را ادامه دهند. اجرای برنامه های فرهنگی و آگاه سازی جوانان امری است که شاید سازمان های متولی باید به دنبال آن باشند. اگر جوانی از مضرات و خطرات این امر آگاه باشند، به طور حتم هیچ گاه به این سمت کشیده نشده و فریب دغل بازان را نخواهد خورد.


هیچ تشکلی حق راه اندازی مراکز همسریابی را ندارد
مدیر کل امور جوانان استان زنجان نیز فعالیت این گونه مراکز را غیر قانونی می داند. حجت الاسلام کمال خداداده معتقد است؛ سازمان ملی جوانان فعالیت خود را به درستی در این زمینه انجام داده است و با راه اندازی شبکه های اجتماعی مانند شفا و خدماتی که در آن ارائه می شود، برنامه ریزی دقیقی برای راهنمایی جوانان و جلوگیری از انحراف این قشر کرده است.
 
به گفته وی، از نظر سازمان ملی جوانان هیچ تشکل یا سازمانی حق راه اندازی مراکز همسریابی را ندارد. ثبت صیغه بدون درج در دفاتر قانونی بعدها مشکلات فراوانی را به وجود می آورد و از نظر قانون با این گونه موارد باید برخورد شود.

مدیر کل امور جوانان استان زنجان ادامه می دهد: «ما سعی خواهیم کرد تا جوانان را به سمت ازدواج دائم سوق دهیم تا از هرگونه ایجاد فساد و مشکل جلوگیری کنیم، چراکه ممکن است این امر باعث ترویج بی بندو باری در میان جوانان شود.»

به نظر می رسد این روزها رشد قارچ گونه مراکز همسریابی و ازدواج موقت غیر قانونی به امری عادی تبدیل شده است. اگر نظارت مراکز قانونی در این مورد افزایش یابد دیگر هیچگاه عده ای شیاد به خود اجازه نخواهند داد که احساسات جوانان را به بازی گرفته و بی بند و باری و روابط بدون ضابطه را در جامعه ترویج دهند. 

پلیس امنیت اخلاقی: برخورد می کنیم
این در حالی است که مسوولان پلیس امنیت اخلاقی نیز به شدت با این مراکز برخورد می کنند، زیرا پلیس بر اساس وظیفه ای که بر عهده دارد به این قبیل مراکز اجازه فعالیت و اشاعه فساد با سوء استفاده از عناوین قانونی و دینی را نخواهد داد و در صورتیکه این گونه مراکز اقدام به انجام کارهای غیر قانونی و تولید فساد در جامعه کنند به صورت قاطع با آنها برخورد می شود.

از این رو مسوولان نیروی انتظامی از شهروندان می خواهند اگر فردی اطلاعاتی در این زمینه دارد می تواند به پلیس مراجعه کند، زیرا پلیس هیچ گاه اجازه نمی دهد عده ای سود جو با سوء استفاده از جوانان اقدام به انحراف آنها کرده و از این طریق مال نامشروع به دست آورند.
با این وجود به نظر می رسد که از دید متولیانی که دستی بر نظارت در این امور دارند همه چیز آرام است و زندگی روال خود را طی می کند، اما نباید فراموش کرد که ندیدن این موضوع شاید در آینده به بروز معضل های جدید منجر شود که دیگر برای حل آن دیر باشد.

به هرحال باید منتظر ماند تا فعالیت دستگاه های مذکور برای مقابله با این گونه شرکت ها و افراد را دید؛ اگرچه برای برخورد با اینگونه مسائل در اجتماع تنها نباید از قوه قهریه استفاده کرد و باید آگاه سازی و فرهنگسازی را در میان جوانان جدی گرفت، زیرا اگر جوان آگاه شود و راه درست روابط اجتماعی را پیدا کند، هیچگاه به این سمت کشیده نخواهند شد

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic