اللهمّ صلّ علی فاطمة وابیها و بعلها و بنیها و امّها
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
بسم الله الرحمن الرحیم


اللهم صل علی محمد و آل محمد

و عجل فرجهم


حضرت روح الله:

هیچگاه نگفته و نمی گویم که امروز در این جمهوری، به اسلام بزرگ با همه ابعادش عمل میشود و اشخاصی از روی جهالت و عقده و بی انضباطی بر خلاف مقررات اسلام عمل نمیکنند ، لکن ... اگر این اقلیت اشکال تراش و کارشکن به کمک بشتابند تحقق این آمال آسان تر و سریع تر خواهد بود و اگر خدای نخواسته اینان به خود نیایند، چون توده ملیونی بیدار شده و متوجه مسائل است و در صحنه حاضر است ... کجروان و اشکال تراشان در مقابل این سیل خروشان نخواهند توانست مقاومت کنند."
فرازی از وصیتنامه


رهبر معظم انقلاب:

"اگر كسى در مقابل جوانان ادّعا كند و بگوید نظام اسلامى ما هیچ عیبى ندارد و همان قالبى را كه اسلام خواسته، ما پیاده مى‌كنیم، گزاف گفته است. به هیچ وجه اینطور نیست ... اما آنچه كه حقیقت است، این است كه ما به عنوان مسلمانانى كه راهمان را شناخته ایم، تصمیم خود را گرفته‌ایم و نیروى خود را براى این راه گذاشته‌ایم؛ با همه وجود در این راه حركت مى‌كنیم و ادامه خواهیم داد."
دیدار با جوانان اصفهان. ۸۰/۸/۱۲

نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
[cb:blog_page_title]
[cb:post_body1] [cb:post_body2]


طبقه بندی: [cb:post_category_name]،
برچسب ها:[cb:post_tag_name]،


[cb:post_continue_link]
تاریخ : [cb:post_create_date] | [cb:post_create_time] | نویسنده : [cb:post_author_name] | نظرات([cb:post_comment_count])

.: تعداد کل صفحات [cb:pages_total] :. [ [cb:pages_no] ]

.: Weblog Themes By Bia2skin :.
مطالب اخیر وبگاه
رهبر معظم انقلاب:
انقلاب مردم مصر حرکتی مردمی و قطعاً اسلامی است که باید تقویت شود
 
حضرت آیت الله خامنه ای حضور مردم مصر و تونس در صحنه تا رسیدن به نتیجه نهایی و همچنین حفظ نتیجه را دو عامل مهم در کنار حضور میلیونی برشمردند و افزودند: دشمنان تلاش می کنند تا حرکت مردمی در مصر، تونس و دیگر نقاط دنیای اسلام را غیر اسلامی جلوه دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حضرت آیت الله خامنه ای رهبرمعظم انقلاب اسلامی امروز یکشنبه دردیدار جمعی از میهمانان و متفکران اسلامی شرکت کننده در بیست و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی، شرایط کنونی دنیای اسلام را یک مقطع تاریخی و بسیار حساس دانستند و تأکید کردند: شناخت صحیح این مقطع حساس، تقویت ایمان دینی مردم، حفظ وحدت، مرعوب نشدن در مقابل هیمنه امریکا و داشتن حُسن ظن به وعده نصرت الهی، زمینه ساز موفقیت و پیروزی حرکت کم نظیر میلیونی مردم در دنیای اسلام است.

رهبر انقلاب اسلامی در تبیین اهمیت شرایط کنونی دنیای اسلام افزودند: علت اهمیت مقطع تاریخی کنونی، در این است که اگر به صورت صحیح شناخته و هدایت شود، مشکلات دنیای اسلام را حل خواهد کرد اما اگر به درستی شناخته و بهره برداری صحیح نشود، زمینه ساز مشکلات جدید برای دنیای اسلام خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای حضور میلیونی مردم در صحنه را در شرایط فعلی، در دنیای اسلام بی نظیر خواندند و خاطرنشان کردند: پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز مرهون حضور میلیونی مردم بود و این حضور میلیونی جز با ایمان دینی امکان پذیر نیست.

ایشان حضور مردم در صحنه تا رسیدن به نتیجه نهایی و همچنین حفظ نتیجه را دو عامل مهم دیگر در کنار حضور میلیونی برشمردند و افزودند: دشمنان تلاش می کنند تا حرکت مردمی در مصر، تونس و دیگر نقاط دنیای اسلام را غیر اسلامی جلوه دهند در حالیکه این حرکت مردمی، قطعاً اسلامی است و باید تقویت شود.

رهبر انقلاب اسلامی، امریکا را مشکل اصلی دنیای اسلام دانستند و تأکید کردند: باید این مشکل را از دنیای اسلام برطرف و امریکا را تضعیف کرد و تنها راه هم، امید به خداوند و داشتن حسن ظن به وعده الهی است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه وقایع صدر اسلام تابلویی بسیار پیچیده و هنرمندانه از شرایط مختلف امت اسلامی تا به امروز است، به شرایط مسلمانان در جنگ احزاب اشاره کردند و افزودند: همانگونه که در جنگ احزاب، عده ای مرعوب قدرت دشمن شدند و عده ای هم با حُسن ظن به وعده نصرت الهی در مقابل دشمن ایستادند، اکنون نیز برخی مرعوب هیمنه و قدرت نظامی، دیپلماسی، تبلیغاتی و حمایتهای مالی امریکا شده اند و معتقدند نمی توان در مقابل امریکا ایستاد، در حالیکه خداوند وعده قطعی کرده است که یاری دهندگان دین را یاری خواهد کرد.

ایشان با اشاره به ضعیف شدن آمریکا نسبت به سالهای گذشته خاطرنشان کردند: نتیجه حُسن ظن به وعده الهی، ایستادگی و حرکت رو به جلو است در حالیکه نتیجه سوءظن به خداوند، مرعوب و تسلیم شدن در برابر دشمن است.

رهبر انقلاب اسلامی موفقیتها و پیروزیهای چشمگیر جمهوری اسلامی ایران در 33 سال گذشته را نتیجه حُسن ظن به وعده الهی دانستند و تأکید کردند: ملت ایران علاوه بر زیر پا گذاشتن محاصره اقتصادی و پیروزی در جنگ تحمیلی 8 ساله، اکنون در میدان علم و فناوری  به پیشرفتهای چشمگیری دست یافته که فناوری هسته ای یک نمونه از آنها است.

حضرت آیت الله خامنه ای پیشرفتهای علمی ایران به ویژه در عرصه فناوری هسته ای را مرهون تلاش و مجاهدت علمی دانشمندان جوان، مؤمن و با اخلاص دانستند و افزودند: جمهوری اسلامی ایران در عرصه انرژی هسته ای توانسته است با وجود همه فشارها، این موضوع را حل کند و به پیش برود.

ایشان تأکید کردند: جنجال غربیها دیگر تأثیری ندارد زیرا آنها از جمهوری اسلامی ایران عقب هستند و گذشت زمان نیز به سود ایران است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه تجربه موفق جمهوری اسلامی ایران، تجربه ای برای همه کشورهای اسلامی است، افزودند: امروز مردم مصر که مردمی فهیم و دارای سابقه درخشان اسلامی هستند، در صحنه حضور دارند و باید مراقبت شود تا دشمن حرکت مردم را منحرف نکند و یک فرد وابسته به رژیم فرعون مصر را سرکار نیاورد.

حضرت آیت الله خامنه ای مراقبت از حرکت مردم مصر را در وهله اول وظیفه مردم، علماء، متفکران و بزرگان مصر و سپس، وظیفه همه امت اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: احساس وظیفه ملتهای اسلامی نسبت به یکدیگر مهمترین اثر وحدت اسلامی است.

ایشان با تأکید بر اینکه ایجاد اختلاف میان مسلمانان و طرح موضوع شیعه و سنی از توطیه های دشمنان است که باید بر آن فایق آمد، افزودند: حرکت کنونی در دنیای اسلام به پیش خواهد رفت و ما وعده الهی را قبول داریم و مطمین هستیم که خداوند به انسانهای مؤمن کمک خواهد کرد.

در ابتدای این دیدار علامه شیخ احمد الخیلی مفتی کل عمان، جعفر عبدالسلام دبیرکل اتحادیه دانشگاههای جهان اسلام، منیر شفیق وزیر فرهنگ سابق اردن، کمال هلباوی از رهبران جنبش اخوان المسلمین مصر، محی الدین کبیری دبیرکل حزب اسلامی تاجیکستان، نبیل سلیمان مشاوروزیر اوقاف سوریه، عبدالرحیم عمر رییس مجلس مشورتی سودان، شیخ احمدالزین رییس تجمع علمای مسلمین درلبنان، شیخ خالد مُلاّ ازعلمای اهل سنت عراق، شیخ مصطفی سریچ مفتی اعظم بوسنی وشیخ بلال سعید شعبان رییس حرکت التوحید لبنان دیدگاههای خود را درخصوص مسایل جهان اسلام بیان کردند.

این علما و اندیشمندان اسلامی در سخنان خود ضمن تأکید بر ضرورت تقویت وحدت اسلامی، شرایط کنونی دنیای اسلام را بسیار مهم و تاریخی خواندند و تأکید کردند: حرکت میلیونی مردم در جهان اسلام بویژه در مصر و دیگر کشورها انعکاس پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) است که بعد از گذشت بیش از سی سال، اکنون بروز کرده است.

علما واندیشمندان اسلامی همچنین با اشاره به نقش وجایگاه جمهوری اسلامی ایران در دنیای اسلام و پیشرفتهای علمی چشمگیر ایران خاطرنشان کردند: تحولات کنونی دنیای اسلام قطعاً زمینه ساز شکل گیری قطب های جدید اسلامی در کنار قدرت بزرگ ایران خواهد بود و این موضوع معادلات جهانی را تغییر خواهد کرد.

آیت الله تسخیری رییس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز در سخنانی با اشاره به برگزاری بیست و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی گفت: بخشی از دستور کار این کنفرانس بررسی راهکارهای نظری و عملی برای تقریب مذاهب اسلامی است و بخش دیگر مباحث کنفرانس وحدت اسلامی به بررسی تحولات اخیر دنیای اسلام اختصاص یافته است.

وی افزود: چهارصد متفکر اسلامی از داخل و خارج کشور در بیست و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی حضور دارند.

تاریخ انتشار، تهران: ۱۵:۵۶  ,  ۱۳۸۹/۱۲/۰۱

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات