اللهمّ صلّ علی فاطمة وابیها و بعلها و بنیها و امّها
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
بسم الله الرحمن الرحیم


اللهم صل علی محمد و آل محمد

و عجل فرجهم


حضرت روح الله:

هیچگاه نگفته و نمی گویم که امروز در این جمهوری، به اسلام بزرگ با همه ابعادش عمل میشود و اشخاصی از روی جهالت و عقده و بی انضباطی بر خلاف مقررات اسلام عمل نمیکنند ، لکن ... اگر این اقلیت اشکال تراش و کارشکن به کمک بشتابند تحقق این آمال آسان تر و سریع تر خواهد بود و اگر خدای نخواسته اینان به خود نیایند، چون توده ملیونی بیدار شده و متوجه مسائل است و در صحنه حاضر است ... کجروان و اشکال تراشان در مقابل این سیل خروشان نخواهند توانست مقاومت کنند."
فرازی از وصیتنامه


رهبر معظم انقلاب:

"اگر كسى در مقابل جوانان ادّعا كند و بگوید نظام اسلامى ما هیچ عیبى ندارد و همان قالبى را كه اسلام خواسته، ما پیاده مى‌كنیم، گزاف گفته است. به هیچ وجه اینطور نیست ... اما آنچه كه حقیقت است، این است كه ما به عنوان مسلمانانى كه راهمان را شناخته ایم، تصمیم خود را گرفته‌ایم و نیروى خود را براى این راه گذاشته‌ایم؛ با همه وجود در این راه حركت مى‌كنیم و ادامه خواهیم داد."
دیدار با جوانان اصفهان. ۸۰/۸/۱۲

نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
[cb:blog_page_title]
[cb:post_body1] [cb:post_body2]


طبقه بندی: [cb:post_category_name]،
برچسب ها:[cb:post_tag_name]،


[cb:post_continue_link]
تاریخ : [cb:post_create_date] | [cb:post_create_time] | نویسنده : [cb:post_author_name] | نظرات([cb:post_comment_count])

.: تعداد کل صفحات [cb:pages_total] :. [ [cb:pages_no] ]

.: Weblog Themes By Bia2skin :.
مطالب اخیر وبگاه

شبکه ایران: "بصیرت" کلید واژه پر معنایی است که در جریان فتنه سال 88 اهمیت و ارزش آن بر همگان آشکار شد؛ نبود آن عده ای را از عرش به فرش کشید و قیمت بودن بسیاری دیگر را شخصیت ها بویژه ملت ایران را روشن ساخت. این همه همزمان با تلاش جریان فتنه برای براندازی در ایران روی داد.

رهبر معظم انقلاب هم بارها بر اهمیت و لزوم داشتن بصیرت برای تشخیص حق از باطل تاکید کردند و فقدان این مفهوم تاریخ ساز را منجر به آلت دست دشمن شدن و همسویی با آن دانستند.

ایشان البته بسیار پیش تر از وقوع فتنه 88 در این باره هشدار داده بودند که از جمله آن، سخنرانی روشنگرانه ای بود که روز هشتم خرداد ماه سال 1384 در جمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایراد شده بود.

چشم امید دشمن به کسانى است که در داخل هستند

رهبر معظم انقلاب در این دیدار، پس از تاکید بر توجه ویژه مسئولان به "مهندسى کلى کشور"، عنوان کردند که "دشمن شما هم به کشور و نظام شما عیناً یک نگاه کلان و یک مهندسىِ کلى دارد. این مهندسى هم اجزایى دارد. بلاشک اعتماد و دلگرمى دشمن به کمک عناصر داخلى است. هیچ کشورى هم نیست - از جمله کشور ما - که در داخل، عناصرى که دلشان با نظامِ حاکم نیست، وجود نداشته باشند؛ همه‏جا هستند؛ در کشور ما هم هستند؛ از اول انقلاب هم بوده‏اند؛ کم و زیاد و پیدا و پنهان و جوراجور دارد؛ لیکن اصلش همیشه بوده، بعد از این هم خواهد بود. عده‌اى با نظام ما خوب نیستند. چشم امید دشمن به کسانى است که در داخل هستند."

شیوه یارگیرى و سربازگیرى دشمن

حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه دشمن براى یارگیرى و سربازگیرى، روش‏هاى گوناگونى دارد، تصریح کردند: این‏طور نیست که همه‏ى کسانى‏که به دشمن کمک مى‏کنند، کسانى باشند که دشمن را شناخته‏اند و نقشه‏ى کلى و مهندسىِ کلان او را نسبت به نظام دانسته‏اند و عالماً و عامداً به او کمک مى‏کنند؛ نه، عده‌اى هم هستند که اگر به آنها گفته شود شما دارید به دشمن کمک مى‏کنید، حاضرند یقه‏ى خودشان و شما را بگیرند و پاره کنند و بگویند این حرفها چیست! اینها واقعاً هم با دشمن مخالف و بدند. اگر شما مهندسىِ کلى و کلان نظام را در نظر داشته باشید، از این پرهیز خواهد شد.

همراهی ناخواسته با دشمن

ایشان سپس از همراهی ناخواسته با دشمن سخن گفتند که اتفاقا این روزها مصادیق زیادی پیدا کرده است: هر کس متوجه و مراقب خود و رفتارش باشد، از این‏که نادانسته و ناخواسته کمک دشمن باشد، پرهیز خواهد کرد. وقتى حروف کلمه یا جمله‌اى در جدول گذاشته مى‏شود، باید عبارتى درست شود. بعضى‏ها نمى‏دانند حرفى که دارند در این خانه مى‏گذارند، مکمل آن عبارت است. تمهیداتى فراهم مى‏شود و اینها مى‏آیند این حرف را در این خانه مى‏گذارند - «و هم یحسبون انّهم یحسنون صنعا» - دلیل و استدلالى هم برایش درست مى‏کنند؛ اما توجه ندارند که این حرف، آن کلمه یا جمله‏ى پانزده حرفىِ جدول را یک قدم به تحقق نزدیک کرد؛ درست مثل یک پازل که جاها معین است و معلوم است که چه قطعه‌اى کجا باید گذاشته شود. نادانسته از منِ نوعى مى‏خواهند که این قطعه را این‏جا بگذارم؛ من هم فکر مى‏کنم اشکالى ندارد؛ غافل از این‏که وقتى این جزء با آن نود جزء دیگر همراه شد، آن شکل، ظاهر مى‏شود و من کمک کننده‏ى به تشکیل آن بوده‏ام! بعضى این‏طورى عمل مى‏کنند.

و باز هم بی بصیرتی

رهبر معظم انقلاب در این باره مثالی هم بیان کردند و همراهی های ناخواسته با دشمن را نتیجه همان مفهوم کلیدی یعنی "بصیرت" دانستند: مثلاً اگر دشمن بخواهد براى تحقق آرزوى بزرگ خود - که ریشه‏کنى جمهورى اسلامى و پایین آوردن پرچم اسلام از قله‏ى این کشور است - طراحى کند، طبیعتاً طراحى، اجزا و مقدماتى دارد. ایجاد اختلاف، ایجاد بى‏ایمانى، ایجاد مشکلات براى مردم، عمیق کردن فاصله‏ى طبقاتى، ترویج فساد، بدبین کردن مردم به مسؤولان، و دستگاه‏هاى ضابط و انضباط بخش را از حیثیت انداختن - مثل از حیثیت انداختن قوه‏ى قضاییه، از حیثیت انداختن شوراى نگهبان، از حیثیت انداختن مجلس، از حیثیت انداختن دستگاه‏هاى گوناگون - همه جزو اجزاء اینهاست. بعضى‏ها به این بخش کمک مى‏کنند، بدون این‏که به ارتباط این بخش با دیگران توجه کنند؛ این بر اثر عدم بصیرت است.

درباره اهمیت بصیرت بود که ایشان ماجرای جنگ صفین را که در سال گذشته چندین بار مطرح کرده اند، بیان کردند: ایشان ما بارها عرض کرده‏ایم که امیرالمؤمنین در جنگ صفین - شاید این جمله را درباره‏ى عمار هم فرموده باشد - مکرر این جمله را مى‏فرمود: «و لا یحمل هذا العلم الّا اهل البصر والصّبر». چه عبارت زیبایى هم هست؛ حروف بصر و صبر یکى است، ترکیبش دوتاست؛ و چه زیبا! فقط اهل بصیرت و پایدارى مى‏توانند این پرچم را بردارند. بصیرت را باید در خودمان تقویت کنیم.

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic