تبلیغات
اَشهَدُ اَنَّ اَمیرالمُومِنینَ عَلیّاً وَلیُّ الله - اژه ای:كروبی آماده هم نباشد محاكمه می‌شود
اللهمّ صلّ علی فاطمة وابیها و بعلها و بنیها و امّها
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
بسم الله الرحمن الرحیم


اللهم صل علی محمد و آل محمد

و عجل فرجهم


حضرت روح الله:

هیچگاه نگفته و نمی گویم که امروز در این جمهوری، به اسلام بزرگ با همه ابعادش عمل میشود و اشخاصی از روی جهالت و عقده و بی انضباطی بر خلاف مقررات اسلام عمل نمیکنند ، لکن ... اگر این اقلیت اشکال تراش و کارشکن به کمک بشتابند تحقق این آمال آسان تر و سریع تر خواهد بود و اگر خدای نخواسته اینان به خود نیایند، چون توده ملیونی بیدار شده و متوجه مسائل است و در صحنه حاضر است ... کجروان و اشکال تراشان در مقابل این سیل خروشان نخواهند توانست مقاومت کنند."
فرازی از وصیتنامه


رهبر معظم انقلاب:

"اگر كسى در مقابل جوانان ادّعا كند و بگوید نظام اسلامى ما هیچ عیبى ندارد و همان قالبى را كه اسلام خواسته، ما پیاده مى‌كنیم، گزاف گفته است. به هیچ وجه اینطور نیست ... اما آنچه كه حقیقت است، این است كه ما به عنوان مسلمانانى كه راهمان را شناخته ایم، تصمیم خود را گرفته‌ایم و نیروى خود را براى این راه گذاشته‌ایم؛ با همه وجود در این راه حركت مى‌كنیم و ادامه خواهیم داد."
دیدار با جوانان اصفهان. ۸۰/۸/۱۲

نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
[cb:blog_page_title]
[cb:post_body1] [cb:post_body2]


طبقه بندی: [cb:post_category_name]،
برچسب ها:[cb:post_tag_name]،


[cb:post_continue_link]
تاریخ : [cb:post_create_date] | [cb:post_create_time] | نویسنده : [cb:post_author_name] | نظرات([cb:post_comment_count])

.: تعداد کل صفحات [cb:pages_total] :. [ [cb:pages_no] ]

.: Weblog Themes By Bia2skin :.
مطالب اخیر وبگاه
اژه ای:كروبی آماده هم نباشد محاكمه می‌شود

سخنگوی قوه قضائیه گفت: محاكمه سران فتنه آمادگی نمی‌خواهد و اگر هم این فرد آماده نباشد در صورت فراهم بودن اقتضائات محاكمه می‌شود.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در هفتمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینكه جریان‌های انحرافی مورد نظر قوه قضائیه به كجا وصل می‌شود، اظهار داشت: اگر جرایم جریان انحرافی مشهود نباشد نیاز تحقیق از سوی نیروهای دادستانی، انتظامی و اطلاعاتی دارد كه در صورت تكمیل شدن پرونده آن‌ها اطلاع‌رسانی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: ‌متأسفانه در حال حاضر جریانات انحرافی مانند شیطان‌پرستی و بدعت‌گذاری‌ها در جامعه وجود دارد كه پرونده مورد نظر رئیس قوه قضائیه از همین دست است.

خبرنگاری از سخنگوی قوه قضائیه درباره علت رسیدگی نكردن به پرونده متهمان عاشورای 88 را سؤال كرد كه محسنی اژه‌ای در جواب گفت: خیر اینطور نیست. در این رابطه عده‌ای دستگیر، محاكمه و حكمشان هم اجرا شد و در زندان به سر می‌برند و خیلی‌ها هم با اظهار پشیمانی و ندامت احكام‌شان تعلیق و آزاد شده است.

وی با بیان اینكه عده‌ای هم بعد از قطعی شدن حكم مورد عفو قرار گرفتند، افزود: البته تعدادی هم هستند كه پرونده آن‌ها در حال رسیدگی قرار دارد. 3 نفر از این افراد هم با نظر پزشك و به علت شرایط جسمی خارج از ایران هستند و این در حالی است كه حكم‌شان قطعی شده است.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این سؤال كه آیا معاون اول رئیس‌جمهور باید در صورت احضار به دادگاه از سمت خود استعفا دهد، گفت: تا زمانی كه حكم صادر نشده است در معذوریت قرار داریم كه اسم شخصی را بیاوریم.

وی همچنین درباره شایع دستگیری شهرام امیری گفت: تا این لحظه چنین چیزی را نشنیده‌ام.

محسنی‌اژه‌ای درباره اینكه سرانجام پرونده سعادت‌آباد چه می‌شود و اینكه آیا با توجه به در ملاء عام بودن این قتل آیا مصداق محاربه وجود دارد، گفت: تشریفات قانونی این پرونده به اتمام رسیده و مشروط به درخواست اولیای دم است. پرونده این متهم رسیدگی شده و تمام مراحل با سرعت طی شده و از این بابت آماده اجرا است.

وی با بیان اینكه مواردی وجود دارد كه افرادی هم مرتكب قتل شده باشند و هم محاربه به آنها اطلاق شود وجود دارد، گفت: برای فرد محارب 4 مجازات تعریف شده كه یكی اعدام است اما اگر این فرد غیر از محاربه كسی را هم كشته باشد هم محكوم به قصاص می‌شود و هم به عنوان محارب به اعدام محكوم می‌شود.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: در خصوص متهم پرونده سعادت آباد قاضی وی را به عنوان محارب تشخیص نداده است و اگر اولیای دم رضایت دهند حكمش تعزیر است.

خبرنگاری در خصوص اینكه قاضی پرونده اشتهاردی علیرغم نظر هیئت منصفه وی را محكوم به شلاق و حبس كرده و توجهی هم به اسناد ارائه شده از سوی مدیر مسئول روزنامه ایران نداشته و از سوی دیگر دادستان تهران به خاطر انتشار همین اسناد پرونده‌ای علیه مدیر مسئول روزنامه ایران گشوده است را دارای تناقض دانست و از محسنی‌اژه‌ای خواست در این باره پاسخ بدهد كه وی در جواب گفت: باید توجه داشت كه اگر نقدی حقوقی و سیاسی داریم نباید حكم قاضی را كم ارزش كنیم چرا كه نه به نفع جامعه است و نه به نفع آن فرد.

وی با بیان اینكه قصد ندارم ارزش كار دستگاه قضا را تا اندازه كار داوری در امر ورزش تنزل دهم، گفت: یك داور در بازی فوتبال حتی اگر اشتباه هم كرده باشد و بعدا این موضوع معلوم شود حرف آخر را می‌زند.

محسنی‌اژه‌ای ادامه داد: حكم صادره در خصوص پرونده مدیر مسئول روزنامه ایران حبس و شلاق تعلیقی است ولی طوری عنوان شده كه گویا حكم قطعی است اما باید توجه كرد كه این رأی قابل تجدیدنظرخواهی است.

وی با بیان اینكه قاضی پرونده مستندات ارائه شده از سوی مدیر مسئول روزنامه ایران را به دلیل عدم اثبات در هیچ محكمه‌ای قابل قبول ندانسته است، گفت: بر فرض صحیح نبودن این حكم هم می‌توان به آن اعتراض كرد تا دوباره رسیدگی شود.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص اینكه برخی از مسئولان وزارت امور خارجه مدعی شدند پرونده رسیدگی به باغ قلهك در دستگاه قضایی قرار دارد، گفت: درباره اینكه در این خصوص پرونده‌ای در دستگاه قضایی وجود دارد یا نه حضور ذهن ندارم.

یكی از خبرنگاران به اعلام آمادگی كروبی جهت حضور در دادگاه برای محاكمه اشاره كرد كه محسنی اژه‌ای در پاسخ گفت: محاكمه آمادگی نمی‌خواهد و اگر هم آماده نباشد در صورت فراهم بودن اقتضائات محاكمه خواهد شد.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص رسیدن نامه‌ای به فراكسیون زنان مبنی بر درخواست محاكمه زهرا رهنورد اظهار بی‌اطلاعی كرد.

محسنی‌اژه‌ای همچنین درباره روند رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری گفت: اصولا زمین‌هایی كه مورد تعرض قرار می‌گیرند چند دسته هستند كه در یك مورد با اعمال نفوذ و توسط دستگاه‌های ذیربط به دیگران واگذار می‌شود كه در این صورت اگر تخلفی باشد مانند پرونده‌هایی كه در جیرفت، شیراز و تهران رسیدگی شد آنها هم مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: مواردی از زمین‌خواری هم وجود دارد كه با جعل و توسط افراد سودجو انجام می‌شود كه این افراد هم به خاطر زمین‌خواری و هم به خاطر جعل اسناد مورد تعقیب قرار می‌گیرند كه در این زمینه مواردی در دست بررسی است.

دادستان كل كشور در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینكه آیا دستگاه قضایی در خصوص آتش‌سوزی‌ جنگل‌ها ورود پیدا كرده است یا خیر گفت: در چند مورد و به صورت موردی افرادی به عنوان مظنون تحت تعقیب قرار گرفتند اما به صورت كلی درباره آتش‌سوزی جنگل‌ها دستگاه قضایی وارد نشده است.

خبرنگاری درباره احضار معاون اول رئیس‌جمهور از سخنگوی قوه قضائیه سؤال پرسید كه وی در پاسخ گفت: تاكنون برای معاون اول رئیس‌جمهور احضارنامه‌ای ارسال نشده است.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص انتشار لیستی در خصوص وضعیت حقوق بشر در كشورهای جهان و اینكه ایران در رتبه‌های پایینی آن قرار دارد، گفت: متأسفانه حقوق بشر امروز ابزاری در دست كشورهای غربی قرار گرفته كه متأسفانه در همین زمینه هجمه‌های سنگینی هم علیه ایران دارد.

وی افزود: قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر در این زمینه فعال هستند و به لحاظ تهاجمی اقدام می‌كنند كه اگر سؤال این افراد در خصوص حقوق بشر در ایران واقعی باشد مستندات رد اظهارات آنها وجود دارد.

وی ادامه داد: اما این كارها مغرضانه است و تاریخ 32 ساله انقلاب نشان داده كه هر روز مفتضح‌تر خواهند شد. این لیست غلط است و دستگاه قضایی و دیپلماسی كشور در این زمینه فعال هستند.

محسنی‌اژه‌ای در پایان تأكید كرد: ممكن است اقدامات آن‌ها علیه كشور بسیار سنگین باشد و ما نتوانیم به طور كامل جواب آنها را بدهیم.

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir