اللهمّ صلّ علی فاطمة وابیها و بعلها و بنیها و امّها
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
بسم الله الرحمن الرحیم


اللهم صل علی محمد و آل محمد

و عجل فرجهم


حضرت روح الله:

هیچگاه نگفته و نمی گویم که امروز در این جمهوری، به اسلام بزرگ با همه ابعادش عمل میشود و اشخاصی از روی جهالت و عقده و بی انضباطی بر خلاف مقررات اسلام عمل نمیکنند ، لکن ... اگر این اقلیت اشکال تراش و کارشکن به کمک بشتابند تحقق این آمال آسان تر و سریع تر خواهد بود و اگر خدای نخواسته اینان به خود نیایند، چون توده ملیونی بیدار شده و متوجه مسائل است و در صحنه حاضر است ... کجروان و اشکال تراشان در مقابل این سیل خروشان نخواهند توانست مقاومت کنند."
فرازی از وصیتنامه


رهبر معظم انقلاب:

"اگر كسى در مقابل جوانان ادّعا كند و بگوید نظام اسلامى ما هیچ عیبى ندارد و همان قالبى را كه اسلام خواسته، ما پیاده مى‌كنیم، گزاف گفته است. به هیچ وجه اینطور نیست ... اما آنچه كه حقیقت است، این است كه ما به عنوان مسلمانانى كه راهمان را شناخته ایم، تصمیم خود را گرفته‌ایم و نیروى خود را براى این راه گذاشته‌ایم؛ با همه وجود در این راه حركت مى‌كنیم و ادامه خواهیم داد."
دیدار با جوانان اصفهان. ۸۰/۸/۱۲

نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
[cb:blog_page_title]
[cb:post_body1] [cb:post_body2]


طبقه بندی: [cb:post_category_name]،
برچسب ها:[cb:post_tag_name]،


[cb:post_continue_link]
تاریخ : [cb:post_create_date] | [cb:post_create_time] | نویسنده : [cb:post_author_name] | نظرات([cb:post_comment_count])

.: تعداد کل صفحات [cb:pages_total] :. [ [cb:pages_no] ]

.: Weblog Themes By Bia2skin :.
مطالب اخیر وبگاه

مشاور حقوقی رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره علت سكوت هاشمی رفسنجانی، علت سكوت وی را حمایت از فتنه دانست و تصریح كرد: آقای هاشمی سكوت نكرده، بلكه این جریان را مدیریت می‌كند. فتنه تكیه‌گاه دارد و این تكیه بسیار مهم است. این تكیه‌گاه دارد این جریان را مدیریت می‌كند و قرار است این تكیه‌گاه آسیبی نبیند.

غلامحسین الهام عصر روز دوشنبه در حاشیه گرامیداشت یاد شهید علم‌الهدی كه از سوی جامعه اسلامی دانشجویان پردیس دانشكده فنی دانشگاه تهران در تالار دانشكده معدن این دانشگاه برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: موسوی و خاتمی دیگر ظرفیت فعالیت سیاسی آنچنانی ندارند و در این جریان دنبال چهره‌های جدیدی هستند و ظرفیت جریان‌سازی خاتمی و موسوی آنقدر قوی نیست.

وی تصریح كرد: این جریانات در این فضا مرده‌اند، البته اگر اتفاقی نیفتد، آن كسی كه به آن می‌دمد ایشان (هاشمی رفسنجانی) است. آقای هاشمی در برابر این اتفاقات موضع نگرفتند، اعلام برائت نكردند و در واقع ایشان تكیه‌گاه هستند و حمایت می‌كنند.

مشاور حقوقی رییس جمهور با اشاره به نقش تكیه‌گاه در اینگونه حوادث ادامه داد: در اوایل انقلاب منافقین دنبال تعدی به رهبریت امام خمینی (ره) بودند، آنها در موقعی درصدد آمدند كه از شخصیت ممتازی چون آیت‌الله طالقانی استفاده كنند و پسر آیت‌الله طالقانی به علت این‌كه ماركسیست بودند دستگیر شد و منافقین سعی كردند فضایی ایجاد و از شخصیت آیت‌الله طالقانی سوء استفاده كنند.

وی با تاكید بر این‌كه آیت‌الله طالقانی شخصیتی بسیار ارزشمند و مفسر قرآن بود، ادامه داد: منافقین از موضوع دستگیری پسر آیت‌الله طالقانی سعی كردند یك فتنه ایجاد كنند. امام(ره) در آن موقع گفتند كه اگر احمد من را نیز دستگیر كنند، باید طبق قانون عمل شود. آیت‌الله طالقانی در آن موقع متوجه فتنه منافقین شدند و اجازه ندادند كه منافقین به اهداف خودشان برسند و آمدند در فیضیه با موضع‌گیری در تبعیت از امام(ره) كردند، در واقع بیعت خود را با امام(ره) تجدید و جریانات انحرافی را برملاء كردند.

وی افزود: منافقین وقتی كه نتوانستند از سوی آیت‌الله طالقانی به اهداف خود برسند به سمت بنی‌صدر رفتند و منافقین و بنی‌صدر با آنكه با هم مشكل داشتند، آنقدر به هم نزدیك شدند كه دختر بنی‌صدر عروس این سازمان شد و ازدواج تشكیلاتی صورت گرفت و در واقع منافقین سعی كردند از پتانسیل و فرصت رییس‌جمهوری بنی‌صدر استفاده كنند و به اهداف خود برسند و آنها با آنكه با هم اختلاف داشتند، ولی برای رسیدن به این هدف با هم همراهی كردند.

الهام در ادامه سخنان خود به اتفاقات كوی دانشگاه در سال 78 اشاره كرد و گفت: تكیه‌گاه این جریان در سال 78 دولت خاتمی و وزرا و دست‌اندركاران وزارت كشور آن زمان بودند و در واقع اگر این تكیه‌گاه نبود اینقدر هزینه برای دانشجو و نظام ایجاد نمی‌شد، در واقع در این اتفاق دانشجویان قربانی شدند و فتنه در درون دولت بود، آنها تكیه‌گاه بودند.

مشاور حقوقی رییس جمهور ادامه داد: در جریان مهدی هاشمی و آقای منتظری نیز دیدید كه چقدر امام(ره) برای تمایز این دو تلاش كرد، یك جریان تروریستی و خطرناك در سایه مرجعیت و قائم مقامی رهبری سر بلند كرده بود و با این اتكا در كشور آشوب ایجاد كردند، در واقع با این این مثال‌ها می‌خواهم نقش تكیه‌گاه را مورد اشاره قرار دهم و در واقع این تكیه‌گاه باید به نحوی باشد كه آسیبی نبیند.

وی افزود: اگر در قضیه فتنه آقای هاشمی نبود و در آن موقع از اتفاقاتی كه رخ می‌داد، اعلام برائت می‌كرد و شفاف موضع می‌گرفت، ما برای خواص اینقدر آسیب نداشتیم. آیا روز قدس، 13 آبان و عاشورا كافی نبود كه آقای هاشمی با هویت این جریان آشنا شود؟ چقدر مقام معظم رهبری در این ارتباط با سعه صدر برخورد كردند. چرا آقای هاشمی سكوت كردند و جواب ندادند؟

وی با بیان این‌كه ما در واقع شاهد سكوت نیستیم، گفت: وقتی كه جریان و قدرت سیاسی بر مبنای ایدئولوژی و اعتقادی غلبه كند، دیانت عین سیاست می‌شود، نه سیاست عین دیانت و نقطه اصلی كار در اینجا شكل می‌گیرد.

الهام گفت: در واقع ایشان (هاشمی رفسنجانی) در اینجا به عنوان نقطه اتكا مطرح هستند كه به خاطر اعتبار سابقه دارای مصونیت هستند و در واقع آدمهای جدیدی در این جریان رویش می‌كنند.

مشاور حقوقی رییس جمهور گفت: مهره‌های سیاسی كه در این جریان نقش بازی كرده‌اند، مرده‌اند و بعید است كه احیا شوند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد این‌كه چقدر دولت دهم به مولفه‌های یك دولت اسلامی نزدیك شده است، گفت: برای پاسخگویی به این سوالات اینجا نیامدم.

الهام در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تقدیر از شهدای دانشجو بخصوص شهدای هویزه و از جمله شهید علم‌الهدی، در پاسخ به سوالی در مورد شاخصه‌های اصلی یك دانشجوی خط امامی گفت: اگر گفتمان امام و رهبری را مرور كنیم، شاخصه‌های اساسی حركت و فعالیت‌های جنبش دانشجویی با رویكرد اسلامی و انقلاب اسلامی را به دست می‌آوریم.

مشاور حقوقی رییس جمهور ادامه داد: بعد از این‌كه تعدادی از اعضای انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌ها كه پیرو امام(ره) بودند، لانه جاسوسی را تسخیر كردند، آمدند و خود را به عنوان دانشجویان مسلمان پیرو خط امام معرفی كردند و تاكید بر واژه مسلمان كردند؛ چرا كه در آن زمان جریانات دیگری نیز بودند كه خود را پیرو خط امام می‌دانستند، اما دانشجویان تاكید داشتند كه این مرزبندی‌شان با دیگر جریانات مشخص باشد. آن زمان حزب توده نیز خود را خط امامی معرفی می‌كرد و جلساتی داشتند در جهت تبیین خط امام و دانشجویان بر این اساس تاكید داشتند این مرزبندی مشخص شود و این‌كه هویت ایدئولوژیكشان اسلامی است.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اهمیت تبیین مرزهای اعتقادی گفت: در آن زمان دانشجویان این خواسته را داشتند كه از سوی امام(ره) یك نفر برای رابطه با آنها مشخص شود و امام(ره)، مقام معظم رهبری را به عنوان نماینده خود با انجمن‌های اسلامی دانشجویان معرفی كرد و آنها هر دوشنبه در دانشگاه تهران جلسه داشتند و این جلسات تا زمان ریاست جمهوری مقام معظم رهبری ادامه داشت كه همراه با پرسش و پاسخ بود. در آن جلسات مسائل به صورت شفاف مطرح می‌شد و بحث و گفتگو می‌شد.

الهام در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: انجمن‌های اسلامی، جامعه اسلامی دانشجویان، بسیج و تمام تشكل‌هایی كه هویت اعتقادی و ایدولوژیك دارند، باید قرائت خود را از اسلام مشخص كنند و این بسیار مهم است.

وی در ادامه با بیان این‌كه امام بر تفكیك اسلام ناب محمدی و اسلام آمریكایی تاكید جدی داشتند، گفت: بسیج دانشجویی نیز در همین راستا تشكیل شد كه مرزهای ایدئولوژیك اسلام ناب را تبیین كند.

الهام در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اهمیت عدالت‌خواهی و تاكید امام و رهبری بر مقوله عدالت‌خواهی اشاره كرد و گفت: یك دانشجوی آرمان‌خواه و عدالت‌خواه خودزنی نمی‌كند و مرز عدالت‌خواهی و آرمان‌گرایی با تندروی و افراط نیز مشخص است.

مشاور حقوقی رییس جمهور ادامه داد: جنبش دانشجویی رابطه‌اش را با نظام را باید در یك چارچوب معقول تعریف كند و جنبش دانشجویی این نیست كه همیشه بر حكومت باشد. اگر حكومت فرضا عدالت‌خواه باشد، همراهی با یك حكومت عدالت‌خواه ضعف نیست.

وی با اشاره به آرمان‌گرایی و عدالت‌خواهی دانشجویان گفت: در اوایل انقلاب دانشجویان بر اساس همان نگاه آرمان‌خواهی و عدالت‌خواهی كه داشتند جهاد سازندگی را ایجاد كردند و در جهت رفع محرومیت تلاش كردند.

الهام با بیان این‌كه برخی از جریان‌ها در مواقعی دنبال این بودند كه تشكل‌های دانشجویی را بازوی اجرایی خود كنند‌،گفت: این غلط و اشتباه بود و جریان دانشجویی در این موقع آسیب دید كه به دم احزاب وصل شد و در واقع در این موقع بود كه زمین خورد و بزرگترین ضربه به جنبش دانشجویی زده شد.

مشاور حقوقی رییس جمهور گفت: در جریان اتفاقات اخیر بدنه فتنه مجازات شد، ولی راس فتنه مصون مانده و برخی از دانشجویان نیز قربانی شدند، نه اینكه بی‌گناه هستند، ولی آسیب دیدند و از این وابستگی آسیب دیدند. دانشجویان باید مستقل حركت كنند.

الهام در ادامه سخنان خود با بیان این‌كه جریان دانشجویی باید خصوصیت عدالت‌خواهی و آرمان‌خواهی خود را كه بالقوه است بالفعل و ظرفیت مناسب برای تحقق این امر را فراهم كنند، گفت: صحبت‌های مقام معظم رهبری و امام(ره) در پیش روی ماست و این دو بزرگوار در مورد جریانات دانشجویی صحبت‌های مهمی را مطرح كرده‌اند كه جریانات دانشجویی باید از آن استفاده كنند.

مشاور حقوقی رییس جمهور در پاسخ به سوالی در ارتباط با ویژگی‌های اسلام ناب محمدی، اظهارداشت: اسلام ناب محمدی را باید از منشا آن كه كتاب و عترت است، گرفت.

وی در ادامه به فرمایشات امام(ره) و مقام معظم رهبری در مورد اسلام ناب و ویژگی‌های آن اشاره كرد و گفت: نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ها جهت تعمیق اندیشه‌های فكری اسلام ناب ایجاد شد و یكی از ماموریت‌های بسیج نیز همین است. البته من اعتقاد دارم دانشجویان ما باید با جریان غرب شناسی آشنا شوند، ولی تسلیم مبانی غرب نشوند و این آشنایی‌شان جهت شناخت بیشتر صورت بگیرد.

مشاور حقوقی رییس جمهور در ادامه به برخی از خاطرات خود از جمله خاطره دیدارهای دانشجویان با مقام معظم رهبری اشاره كرد.

پیش از صحبت‌های الهام، میزگرد تشكل‌های دانشجویی با حضور نماینده بسیج دانشجویی دانشكده فنی و جامعه اسلامی دانشجویان دانشكده فنی با موضوع دانشجویان خط امامی برگزار شد و نماینده این دو تشكل به ایراد نظرات خود پرداختند.

رضایی نماینده جامعه اسلامی دانشجویان اعلام كرد كه برای حضور در این میزگرد دانشجویی از انجمن اسلامی دانشجویان نیز دعوت شده بود كه نماینده آنها به ایراد سخنرانی بپردازد، ولی آنها گفتند به علت این‌كه دكتر الهام در این جلسه حضور پیدا كرده، ما حضور پیدا نمی‌كنیم.

در این مراسم كلیپی 10 دقیقه‌ای از شهدای هویزه و سفر مقام معظم رهبری به هویزه پخش شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین الهام، عصر روز دوشنبه در حاشیه مراسم گرامیداشت یاد شهید علم‌الهدی كه از سوی جامعه اسلامی دانشجویان پردیس دانشكده فنی دانشگاه تهران در تالار دانشكده معدن این دانشگاه برگزار شده بود، در جمع خبرنگاران با انتقاد از حكم صادره علیه مدیر مسئول روزنامه ایران گفت: این حكم اشتباه بزرگی است و با نقض قانون یك اشتباه سیاسی نیز صورت گرفته است.

وی با بیان این‌كه رای از نظر حقوقی دارای اشكالات جدی است و فهم قاضی از موضوع افتراء دچار مشكل است،افزود: وقتی كه به جرم متهم اصلی كه گفته می‌شود مورد افتراء واقع شده، رسیدگی نشده است، بحث افتراء سندیت ندارد.

وی ادامه داد: مناسب بود، دادگاه مطبوعات موضوع این مساله را به دادگاه دیگری ارسال می‌كرد كه در ابتدا به اتهامات مهدی هاشمی رسیدگی می‌شد و بر اساس آن مشخص می‌شد كه افترایی به وی صورت گرفته یا نه، این در حالی است كه دادستان كل كشور گفته آن فرد (مهدی هاشمی) تحت تعقیب قرار دارد، مقامات رسمی آن را ابراز و اعلام كرده‌اند كه تحت تعقیب قرار دارد و باید در ابتدا به جرم آن فرد رسیدگی می‌شد و بعد بررسی می‌شد كه به این فرد افتراء زده شده یا نه.

الهام با بیان این‌كه حكم اعلام شده برای اشتهاردی به علت افتراء و نشر اكاذیب صادر شده است،اظهار داشت: در حالی كه در مورد این پرونده این دو یكی است و نباید دو حكم مجزا داده شود و در صورت تعدد معنوی فقط باید برای فرد اشد مجازات داده شود، نه این‌كه دو جرم تلقی شود.

مشاور حقوقی رییس جمهور در ادامه گفت: در این جا كار خلاف عرفی انجام شده است، از دهه 70 هیات منصفه فعال است و تاكنون وقتی هیات منصفه نظر برائت داده است، دادگاه تبعیت كرده است و این جزء معدود پرونده‌هایی است كه دادگاه برخلاف نظر هیات منصفه فرد را متهم كرده است. از طرفی ممكن است از نظر شرعی و فقهی بگوییم كه قاضی مستقل است، ولی از نظر عرفی به این شكل عمل نمی‌شده و در موارد خاصی كه این اتفاق افتاده و دادگاه خلاف نظر هیات منصفه فرد را متهم كرده، شائبه ایجاد شده و ممكن است این احساس ایجاد شود كه عدالت و امنیت قضایی وجود ندارد.

وی با بیان این‌كه در نظام حقوقی باید در این ارتباط شفاف سازی مناسبی صورت بگیرد، گفت: اگر مثلا هیات منصفه نظر بر جرمی داد و دادگاه تبرئه می‌كرد، قابل توجیه بود، ولی برعكس آن، نه.

الهام با بیان این‌كه مردم در حوادث پس از انتخابات هزینه زیادی دادند،‌گفت: به هر حال رسانه‌ها و مردم از قوه قضائیه این مطالبه را داشته و دارند كه با عوامل فتنه برخورد شود و این مطالبه را مطرح كرده‌اند.

الهام همچنین در مورد خداحافظی رییس جمهور با چهارده نفر از مشاورانش گفت: در سیستم ما بحث مشاوران جنبه سمبلیك دارد و وقتی كه یك مقام ارشد از پستش عوض می‌شود، تا در جایگاه دیگری قرار بگیرد یك پست مشاوره برای آن می‌زنند و در واقع یك عنوان سوری است.

مشاور حقوقی رییس جمهور با بیان این‌كه این باید از لحاظ سیستمی اصلاح شود، تا مشاور به واقع مشاور باشد،‌گفت: ما غالبا می‌بینیم كه فقط افراد سمت و اسم مشاور را دارند و این باید از لحاظ سیستمی اصلاح شود تا مشاور به واقع مشاور باشد.

وی همچنین با خودداری از اظهارنظر در مورد تغییرات صورت گرفته در دولت در مورد بحث مشاوره خود گفت: من تاكنون چندین بار در حوزه فعالیت خود مشاوره داده‌ام.

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic