اللهمّ صلّ علی فاطمة وابیها و بعلها و بنیها و امّها
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
بسم الله الرحمن الرحیم


اللهم صل علی محمد و آل محمد

و عجل فرجهم


حضرت روح الله:

هیچگاه نگفته و نمی گویم که امروز در این جمهوری، به اسلام بزرگ با همه ابعادش عمل میشود و اشخاصی از روی جهالت و عقده و بی انضباطی بر خلاف مقررات اسلام عمل نمیکنند ، لکن ... اگر این اقلیت اشکال تراش و کارشکن به کمک بشتابند تحقق این آمال آسان تر و سریع تر خواهد بود و اگر خدای نخواسته اینان به خود نیایند، چون توده ملیونی بیدار شده و متوجه مسائل است و در صحنه حاضر است ... کجروان و اشکال تراشان در مقابل این سیل خروشان نخواهند توانست مقاومت کنند."
فرازی از وصیتنامه


رهبر معظم انقلاب:

"اگر كسى در مقابل جوانان ادّعا كند و بگوید نظام اسلامى ما هیچ عیبى ندارد و همان قالبى را كه اسلام خواسته، ما پیاده مى‌كنیم، گزاف گفته است. به هیچ وجه اینطور نیست ... اما آنچه كه حقیقت است، این است كه ما به عنوان مسلمانانى كه راهمان را شناخته ایم، تصمیم خود را گرفته‌ایم و نیروى خود را براى این راه گذاشته‌ایم؛ با همه وجود در این راه حركت مى‌كنیم و ادامه خواهیم داد."
دیدار با جوانان اصفهان. ۸۰/۸/۱۲

نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
[cb:blog_page_title]
[cb:post_body1] [cb:post_body2]


طبقه بندی: [cb:post_category_name]،
برچسب ها:[cb:post_tag_name]،


[cb:post_continue_link]
تاریخ : [cb:post_create_date] | [cb:post_create_time] | نویسنده : [cb:post_author_name] | نظرات([cb:post_comment_count])

.: تعداد کل صفحات [cb:pages_total] :. [ [cb:pages_no] ]

.: Weblog Themes By Bia2skin :.
مطالب اخیر وبگاه
فاطمه آلیا عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با رجانیوز:
چرا فریب‌خوردگان محاکمه شدند اما مهدی هاشمی فرمانده اخلال‌گران نه/ محاکمه فائزه هاشمی، حداقل انتظار است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأیید این مطلب كه همه متهمین قضایی پس از گذشت زمان مقرر از تاریخ احضار باید در دادگاه حاضر شوند، گفت: اگر هر متهمی در مدت مقرر در دادگاه حاضر نشد، باید حكم جلب او صادر شود و باز هم اگر نتوانستند او را پیدا كنند، باید دادگاه به‌صورت غیابی تشكیل شود و حکم صادر کند.

فاطمه آلیا در گفت‌وگو با رجانیوز به پرسش‌هایی در مورد محاکمه غیابی مهدی هاشمی، علت مصونیت فائزه هاشمی، حکم دادگاه مدیرمسئول روزنامه ایران و فتنه آینده پاسخ داد.


آلیا گفت:

یكی از مطالبات اساسی مردم و شعار اسلام و انقلاب، رفتار بر اساس عدالت است. چندین سال محور اصلی خطبه‌های نماز جمعه آقای هاشمی عدالت اجتماعی بود. اکنون فرزند آقای هاشمی متهم است، اگرچه بسیاری كه اهل نظر هستند، او را مجرم می‌دانند اما ما بنا را بر این می‌گذاریم که او هم یک متهم مانند سایر متهمین است. روال این است كه متهم وقتی احضار می‌شود، در دادگاه حاضر شود و اگر در مهلت قانونی حضور نیافت، روال قانونی طی شود و اگر باز هم تمكین نکرد، غیابا محاكمه شود.

من فكر می‌كنم تا یك مرحله‌ای اگر تحلیلی خوش بینانه داشته باشیم، قوه قضائیه باید حجت را تمام كند. بالاخره مهدی هاشمی متهم است و مثل سایر مردم برابر قانون اساسی حقوقی دارد. همه مردم در برابر قانون یكسان هستند، آقازاده و غیرآقازاده نداریم، رانت و ویژه خواری نباید باشد، به‌ویژه در حوزه قضایی كه بحث حیثیت، آبرو، جان و مال مردم در میان است.

با این حال، مردم سئوال می كنند كسانی كه فریب آقای هاشمی و تبلیغات مهدی هاشمی را خوردند یا تطمیع شدند یا در ستادهای ایشان تحریك شدند كه یك‌سری اقدامات خلاف امنیت عمومی را در جامعه انجام دهند، بعضاً دستگیر و محاكمه شدند اما آیا خود او كه در رأس و فرمانده این اخلال‌گران در امنیت ملی بود، باید در كنج امن باشد و تحت حمایت پدرش یا دیگران به بهانه ادامه تحصیل یا پوشش‌های دیگری مانند بازدید از واحدهای دانشگاه آزاد از كشور خارج شود.

جالب ابنجاست که مأمن مهدی هاشمی انگلیس شده است. اغلب گروه‌ها و افرادی که بعد از فتنه با تنفر مردم مواجه شدند و فرار كردند، به دامن استعمار پیر پناه بردند و با شدت و ضعف از حمایت‌های آن برخوردار شدند.

سؤال اینجاست که پدر مهدی هاشمی تا كجا قرار است از او حمایت كند. اقدام قانونی یكی از مطالبات مردم است. كشور ما یك كشور قانون‌مدار است. اتفاقاً سران فتنه، دولت و رقبای خود را به دروغ و قانون‌گریزی متهم می‌كردند. واقعاً اگر قرار است قانون فصل الخطاب باشد، همه باید به قانون تمكین كنند.

انتظار مردم این است که قوه قضاییه با همكاری پلیس بین الملل، مهدی هاشمی را که علی‌رغم متهم بودن به اتهامات سنگین به احضار قضایی بی‌اعتنا است، بازداشت و طبق قانون و عدالت با او رفتار شود، چون همه مردم در برابر قانون با هم برابرند.

آیا نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان ملت خواستار این موضوع هستند؟

بعد از فتنه سال گذشته، حدود 150 نفر از نمایندگان در نامه‌ای از رئیس قوه قضائیه خواستند این موضوع را در اولویت قرار دهند، چرا که ملت از نمایندگان‌شان مطالبه جدی محاكمه سران فتنه و مرتبطین با آنها را دارند.

ولی ما می‌بینیم در نقطه مقابل، متهمان فراری، شاکی شده‌اند. از روزنامه ایران که ارگان دولت است و سایر رسانه‌های انقلابی شکایت می‌کنند، یعنی جای شاكی و متهم عوض شده است. این روزنامه، بیانیه تشكل‌های دانشجویی را منتشر كرده است اما در كمال تعجب، اینها از خارج از كشور شكایت می‌كنند و در اسرع وقت می‌بینیم كه مدیرمسئول روزنامه را که فرزند شهید است، احضار می‌كنند و سریع هم محاكمه می‌كنند و عجیب‌تر اینكه سریع هم حكم هم می‌دهند.

رئیس قوه قضائیه باید سریعآً مداخله كنند، با اینكه قاضی در نظام قضایی استقلال رأی دارد و آزاد است اما بحث نظارت وجود دارد. به هرحال جایی كه غیرعادلانه كار می‌شود، خیلی شفاف است. اینجا مداخله رئیس قوه قضائیه لازم است كه سریعاً برای لغو این حكم ناعادلانه از اختیارات خود که به ماده 18 معروف است، استفاده كنند تا اعتماد مردم به قوه قضائیه تقویت شود والا این ناعادلانه است كه شكایت‌ها علیه مقابله کنندگان با فتنه در نوبت است اما كسی كه خودش مجرم و فراری است و مردم می‌خواهند كه برگردد و عادلانه و بر اساس قانون محاكمه شود، در جایگاه شاكی می‌نشیند. البته ملت همه موارد را ارزیابی می‌كنند، ما امیدواریم كه نقض این حکم و عذرخواهی از مدیرمسئول روزنامه ایران خیلی طول نكشد.

اطلاع دارید که امروز هم خبر احضار با شكایت آقای اکبر هاشمی منتشر شد؟

اینگونه موارد ادامه دارد و واقعاً تبعیض بیّن است كه در مملكت كسی به‌خاطر وظایفی كه انجام می‌دهد و افشای ویژه‌خواری عده‌ای احضار شود. اگرچه احضار شدن به هرحال مسئله‌ای نیست ولی نکته جالب، محاكمه سریع و صدور حكم است. ممكن است اینها یك‌سری از این اقدامات را شروع كنند، چراكه حضور مردم در 9 دی سال گذشته و نهادینه كردن آن پیام در 9 دی امسال، از جریان فتنه یك مرده سیاسی ساخته است که به نظر می‌آید تمام اعتماد عمومی را نسبت به خود از دست دادند اما امیدوارند از طریق این کارها شاید بتوانند دوباره خود را مطرح كنند.

مهدی هاشمی خارج از كشور است و دستگاه قضایی می‌گوید منتظر ورود او به کشور برای رسیدگی به اتهاماتش است، اما خواهر او یعنی فائزه هاشمی از روز بعد از انتخابات، در تجمع غیرقانونی 25 خرداد میدان آزادی حضور داشت و اظهارات شنیعی علیه رهبری در حاشیه آن مطرح کرد، در تجمع غیرقانونی مقابل صداوسیما که تصاویر آن بارها از سیما پخش شد، حاضر شد و مردم را به ماندن در خیابان‌ها تشویق کرد، در تجمع غیرقانونی 30 خرداد که بعد از نمازجمعه رهبر انقلاب بود، حضور یافت، و همین‌طور در تجمع‌های غیرقانونی بعدی تا حرمت شکنی روز عاشورا. چرا هیچ برخورد و احضاری در قبال این مجرم انجام نمی‌شود؟

سئوال مردم هم همین است كه چرا اینها در حاشیه امن هستند، مردم اهانت‌های اینها را به اساس ولایت فقیه دیدند، آشوب‌گری و تجمعات غیرقانونی‌اشان را دیدند، خود فائزه هاشمی و مرتبطین این فرد تدارك می‌دیدند و سازماندهی آشوب می كردند. علاوه بر مشاهدات عینی مردم، دستگاه‌های مطلع و مسئول، مستنداتی به كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و به بعضی دیگر از كمیسیون‌ها و فراكسیون‌های مجلس ارائه دادند که جزئیات اقدامات ضد امنیت ملی اینها بود.

این فرد (فائزه) به همراه زهرا رهنورد جزو سران فتنه هستند و مردم انتظار دارند قوه قضائیه به عدالت اینها را محاكمه كند که این حداقل انتظار است. یعنی محاكمه انتظار اولیه است و اینكه مجازات چیست، مرحله بعدی است. مردم حداقل درخواست‌شان محاكمه عادلانه طبق قانون است. مستندات اقدامات این افراد در قوه قضائیه موجود است و پرونده این افراد كامل شده و وقت آن رسیده كه ریاست قوه قضاییه رسیدگی كنند.

سران فتنه در اثر حماسه حضور مردم و تنفر عمومی از آن‌ها، در همان چاردیواری انزوای خودشان زندانی شده‌اند که این بدترین مجازات برایشان است. درست است كه در روزهای اول توانستند بخشی از مردم را فریب بدهند، اما به تدریج که بصیرت عمومی شکل گرفت، جایگاه خود را به‌طور کامل از دست دادند. آن‌ها زندانی نتایج عملكرد خودشان هستند اما قانون باید در كشور ما حرف آخر را بزند و عدالت باید همه جا حاكم باشد.

ما این هشت ماه جنگ نرم را پشت سر گذاشتیم، الآن در محافل صحبت‌هایی مطرح است كه یك فتنه سنگین‌تری را در پیش داریم. فكر می‌كنید این فتنه سنگین‌تر، چه فتنه‌ای است كه به مردم گوشزد می‌کنند که آماده باشید.

تا زمانی كه حق و باطل وجود دارد، عده‌ای اهل دنیا، قدرت و مقام سعی می‌كنند فتنه‌گری كنند و با آمیختن حق و باطل در جهت انحراف راه درست برای منافع دنیای خودشان كار كنند که این همیشه در تاریخ بوده است. شكل فتنه عوض می‌شود اما ماهیت آن همیشه یكی است. مردم باید توجه داشته باشند به همان ویژگی‌هایی كه مقام معظم رهبری بارها و بارها تكرار می‌كنند كه یكی بحث خواص جامعه است كه حواس خود را جمع كنند و تشخیص دهند و راه درست را بروند. ولایت به عنوان چراغ راه است. واقعاً فرمایش امام كه پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملكت شما نرسد، اساس کار است اما فتنه‌گران معمولاً سعی می‌كنند مسیر اصلی انقلاب اسلامی را كه بر اساس وحدت و ایمان به اسلام و خدمت به مردم است، منحرف كنند.

مردم باید توجه داشته باشند اینطور نیست كه فتنه تمام شود. این فتنه چشمش كور شد، فتنه‌های بعدی كه معمولاً هم مدیریت آن در خارج از كشور است و حمایت‌های مادی و معنوی از خارج می‌شود، ممکن است در راه باشد، بنابراین، همه باید عبرت بگیرند، به درس‌ها و عبرت‌های این فتنه توجه كنند تا راه را گم نكنند و همچنان پشتیان ولایت فقیه باشند.

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات