اللهمّ صلّ علی فاطمة وابیها و بعلها و بنیها و امّها
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
بسم الله الرحمن الرحیم


اللهم صل علی محمد و آل محمد

و عجل فرجهم


حضرت روح الله:

هیچگاه نگفته و نمی گویم که امروز در این جمهوری، به اسلام بزرگ با همه ابعادش عمل میشود و اشخاصی از روی جهالت و عقده و بی انضباطی بر خلاف مقررات اسلام عمل نمیکنند ، لکن ... اگر این اقلیت اشکال تراش و کارشکن به کمک بشتابند تحقق این آمال آسان تر و سریع تر خواهد بود و اگر خدای نخواسته اینان به خود نیایند، چون توده ملیونی بیدار شده و متوجه مسائل است و در صحنه حاضر است ... کجروان و اشکال تراشان در مقابل این سیل خروشان نخواهند توانست مقاومت کنند."
فرازی از وصیتنامه


رهبر معظم انقلاب:

"اگر كسى در مقابل جوانان ادّعا كند و بگوید نظام اسلامى ما هیچ عیبى ندارد و همان قالبى را كه اسلام خواسته، ما پیاده مى‌كنیم، گزاف گفته است. به هیچ وجه اینطور نیست ... اما آنچه كه حقیقت است، این است كه ما به عنوان مسلمانانى كه راهمان را شناخته ایم، تصمیم خود را گرفته‌ایم و نیروى خود را براى این راه گذاشته‌ایم؛ با همه وجود در این راه حركت مى‌كنیم و ادامه خواهیم داد."
دیدار با جوانان اصفهان. ۸۰/۸/۱۲

نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
[cb:blog_page_title]
[cb:post_body1] [cb:post_body2]


طبقه بندی: [cb:post_category_name]،
برچسب ها:[cb:post_tag_name]،


[cb:post_continue_link]
تاریخ : [cb:post_create_date] | [cb:post_create_time] | نویسنده : [cb:post_author_name] | نظرات([cb:post_comment_count])

.: تعداد کل صفحات [cb:pages_total] :. [ [cb:pages_no] ]

.: Weblog Themes By Bia2skin :.
مطالب اخیر وبگاه
علی قاسمی- حسین بابایی
تاریخ انقلاب اسلامی همواره شاهد حوادث و اتفاقات گوناگونی است كه با همه تلخی ها، سختی ها، فشارها و همه مسائل حاشیه ای اش، تجربه ها و پیام های بسیاری را برای ملت و مملكت برجای گذاشته است. تجربه و امتحان هایی كه با گذر زمان، ماهیت جریان های مختلف را بیش از پیش مشخص ساخته و فولاد حضور انقلابی مردم را آبدیده تر و استوارتر كرده است. در همین راستا مرور تاریخ حوادث و وقایع انقلاب اسلامی از بدو پیروزی تاكنون شكل گیری تهدیدات و دشمنی ها را ازسوی دو جریان مخالف، یعنی جبهه خارجی به سركردگی آمریكا و صهیونیزم بین الملل و برخی از كشورهای غربی بویژه انگلیس و جریان دیگر، اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران و گروههای سیاسی معاند را نشان می دهد كه در یك همسویی كامل با استفاده از شیوه های غیردمكراتیك، مانند تجزیه ایران، ایجاد غائله های جدایی طلبی در مناطق قومیتی كردستان، سیستان و بلوچستان و خوزستان، طراحی كودتای نقاب، مداخله نظامی مستقیم در حادثه طبس، تحمیل جنگ هشت ساله و راه اندازی جریان تروریسم داخلی مانند گروهك منافقین با هدف حذف فیزیكی رهبران انقلاب از صحنه و راه اندازی جنگ نرم، ناتوی فرهنگی، پروژه ایران هراسی و براندازی از درون، در بحران 78 و فتنه 88 را جریان سازی كرده اند؛ كه هركدام از این حوادث دركشور، بخشی از پازل راهبردی آمریكا برای تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران بوده كه تاكنون به دفعات طراحی اما در هر نوبت با شكست مواجه شده است.
رهبر فرزانه انقلاب نیز با روشن بینی الهی خویش دراین باره می فرمایند: «به نظر من دراین سه دهه پرافتخاری كه بر نظام جمهوری اسلامی گذشته است، حملات زیادی به ما شد؛ حملات ساختارشكنانه، حملات معارضه جدی با هویت اسلامی، روح اسلامی، روح انقلابی. خیلی دراین سی سال به ما حمله شده. به شعارهامان دست اندازی كردند؛ شعارهامان را تهدید كردند، خیلی اوقات شعارهامان را غلط معنا كردند. خیلی اوقات تلاش شد- تلاش های سازماندهی شده، نه تلاش فردی- برای این كه مردم را نسبت به اصل انقلاب مسئله دار كنند. در آن گذشته ای كه نه چندان هم دور از ما نیست، بارها قانون شكنی كردند، بارهابرای قانون شكنی ها عناوین و ظواهر و بهانه های موجه درست كردند، تراشیدند؛ كارهای گوناگونی انجام گرفت. ولی مردم و انقلاب ایستادند؛ انقلاب ایستاد، مردم ایستادند».
(25/6/89)
در همین راستا فتنه 88 از جمله حوادث و اتفاقاتی است كه با ایستادگی ملت ایران دستاوردهای بسیاری را بوجود آورد كه امروز در تاریخ انقلاب اسلامی به گونه ای قلمداد می شود كه با توجه به اینكه تا چندین ماه بعد از انتخابات ریاست جمهوری فضای كشور را ناآرام و كام مردم را از پیروزی و حضور حداكثری و چهل میلیونی كه برای ملت ایران یك عید و جشن بزرگ ملی به حساب می آمد، تلخ كرده و سرعت چرخ های سازندگی كشور را از حركت در مسیر رشد و سازندگی بازداشت؛ اما گذر زمان علاوه بر مشخص نمودن ابعاد پیچیده این توطئه دشمن، حماسه حضور، ایستادگی و بصیرت مردم را در نهم دی ماه 88 بوجود آورد و تجربه ها و پیام های بسیاری را در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت نمود. در واقع آنچه در سال 88 در پهنه خاك جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاد، نمایه ای از تمام ریزش ها و رویش های 30 سال انقلاب اسلامی بود. بروز و ظهور انحراف های بسیاری از خواص و نخبگان و رویش سرفصل هایی از مجاهدت، ایستادگی و مقاومت مردم در دفاع از انقلاب با شاخصی بنام بصیرت در شناخت عرصه ها و درك لحظه ها كه تبلور آن در واقعه نهم دیماه 88 باعث پالایش ناخالصی ها از مجموعه انقلاب اسلامی شد و در ادامه داستانی بوجود آورد كه در آن رمز عبور از بحران ها و چالش ها بعنوان «بصیرت، صبر، وحدت و تمسك به حبل المتین انقلاب اسلامی یعنی ولایت فقیه را معنا نمود».
بر همین اساس به تعبیر مقام معظم رهبری «فتنه 88 زنگ بیدار باش بود»، كه علاوه بر واكسینه شدن كشور در مقابل میكروب های سیاسی و اجتماعی و ناكامی فتنه شوم دشمنان انقلاب اسلامی، دستاوردی بنام بصیرت را برای این ملت به ارمغان آورد. گوهر ارزشمندی كه در اجتماع میلیونی مردم در نهم دی ماه در دفع غبارآلودی فضای فتنه و شناخت حق از باطل بعنوان رمز عبوری كه بسیاری از نخبگان وخواص آن را نیافتند، به تبلور نشست. بیداری و بصیرتی كه توده های مردم در كوران حوادث فتنه 88 از خود نشان داده و وفاداری خود را همچون سه دهه از عمر انقلاب یعنی در جنگ، تحریم، خیانت، بی وفایی و دو پهلوگویی نامردان اثبات نمودند و با تجمعی عاشورایی در نهم دی ماه 88 در دفاع از ولایت، پـایانی بر دفتر قانون شكنی مدعیان قانون گردیدند.
در واقع رویداد عظیم و با شكوه نهم دیماه كه تجلی حماسه حضور و بصیرت آحاد جامعه به حساب می آید، بعنوان رمز عبور از فتنه 88 از جمله حوادثی است كه همانند پیروزی در جنگ تحمیلی كه كشور را در برابر تهاجم نظامی و حتی فكر حمله نظامی به ایران واكسینه نمود، اهداف و آرمانهای نظام اسلامی را در برابر تهدیدات دشمن بر ابعاد مختلف، با بیداری و هوشیاری آحاد جامعه بویژه نسل جوان واكسینه نمود. رهبر فرزانه انقلاب نیز در عظمت و شكوه این روز كه برخواسته از هوشیاری، بصیرت و ولایت پذیری آحاد جامعه می باشد می فرمایند: «روزهای سال، به طور طبیعی به خودی خود همه مثل همند؛ این انسان ها هستند، این اراده ها و مجاهدتهاست كه یك روزی را از میان روزهای دیگر بر می كشد و آن را مشخص میكند، متمایز میكند، متفاوت میكند و مثل یك پرچمی نگه می دارد تا راهنمای دیگران باشد. روز عاشورا، دهم محرم، فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد؛ این حسین بن علی (علیه السلام) است كه به این روز جان می دهد، معنا می دهد، او را تا عرش بالا می برد؛ این مجاهدت های یاران حسین بن علی (علیه السلام) است كه به این روز، این خطورت و اهمیت را می بخشد... نهم دی با دهم دی فرقی ندارد؛ این مردمند كه ناگهان با یك حركت، كه آن حركت برخاسته از همان عواملی است كه نوزدهم دی قم را تشكیل داد؛ یعنی برخاسته از بصیرت است، از دشمن شناسی است، از وقت شناسی است، از حضور در عرصه مجاهدانه است، روز نهم دی را هم متمایز می كنند.» (بیانات در دیدار مردم قم در سالگرد قیام 19 دی ماه 19/10/1388)
بر همین اساس در یك نگاه عمیق به جریانات فتنه 88 علاوه بر مشخص شدن حضور دشمن در رویارویی با انقلاب اسلامی كه مقام معظم رهبری نیز در این باره فرمودند: «دست هائی از مدت ها پیش در كار بودند، مقدماتی فراهم می كردند كه بتوانند از مقطع انتخابات علیه ملت ایران استفاده ای بكنند. خوشبختانه ملت ایران هوشیار بود و هوشیار است. فضا را غبارآلود كردند، دهان ها را قدری تلخ كردند؛ اما نتوانستند آن كاری را كه می خواهند، انجام بدهند. این هوشیاری شما ملت بود. این تجربه ما بود كه بدانیم دشمن ما كمین كرده است» می توان به حضور، هوشیاری و ایستادگی ملت در پایبندی به ارزشهای نظام اسلامی اشاره كرد.
از این رو مرور تاریخ انقلاب اسلامی سرشار از رویدادها و اتفاقاتی است كه هرچند تلخ و ناگوار بوده ولیكن پیامدهایی با خود نیز به همراه داشته و دستاوردی عظیم برای این آب و خاك بوجود آورده است. همانطور كه تحمیل جنگ هشت ساله رژیم بعثی عراق، با همه تلفات تحمیلی از سوی كشورهای غربی بویژه آمریكا نتایجی بس ارزشمند و گرانقدر برجای گذاشته كه هم اكنون مقاومت، ایثار و اقتدار نظام اسلامی نشأت گرفته از آن دوران قلمداد می گردد، لذا نهم دی ماه سال 88 و حضور حماسی و سرشار از بصیرت ملت ایران در دفاع از ولایت فقیه و چارچوبه نظام اسلامی نیز در این راستا قابل ارزیابی است كه به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب: «حركت عظیم روز چهارشنبه دی ماه حجت را بر همه تمام كرد.» و جریان سازی دشمن را كه از ماهها قبل از انتخابات با برنامه ریزی و صحنه گردانی های خارجی و داخلی با كاریكاتور سازی از حركت های انقلابی بدنبال ایجاد فتنه و تنش در جامعه بود را ناكام ساخت. البته هرچند دامنه این حوادث و اتفاقات كه ماهها بعد از انتخابات به طول انجامید و خشنودی سران كشورهای غربی و صهیونیستی را بدنبال داشت و در داخل نیز خساراتی بر ملت و روند چرخه تولید اقتصاد تحمیل نمود؛ اما به لطف خدا و نقش بصیرت زای ولایت فقیه در نظام اسلامی و همچنین حضور حماسی مردم در نهم دی ماه، این روز باشكوه انقلابی با نمایش اراده مستحكم ملت در همراهی با آرمان ها و اصول اساسی انقلاب، نقشه شوم دشمنان را به شكست مبدل ساخت و علاوه بر شكست طرح و نقشه آنان، دستاوردهای بس عظیم برای این ملت به ارمغان آورد. نتایج و دستاوردهایی كه نه تنها تلخی حوادث اتفاقات بعد از انتخابات را از بین برد بلكه بدعت نااهلان متظاهر به دین و انقلاب را رسوا نمود و در پایانی بس نكو، رستاخیزی از وحدت، بصیرت و همراهی با ولایت را به تصویر كشاند. لذا از مهمترین دستاوردهای نهم دی ماه 88 در تاریخ انقلاب، ایجاد ناامیدی در چشم پرطمع دشمنان انقلاب اسلامی بویژه آمریكا و برخی از كشورهای غربی است كه در فتنه 88 با پوشش های - مختلف در قالب فعالیت ها و اقدامات گروه های سیاسی و با مدیریت اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران و حمایت های مالی از آنان و با الگوگیری از انقلاب های رنگی انجام گرفته در دیگر كشورها تأكید بر آشوب های خیابانی داشته و با استفاده از جنگ رسانه ای و بهره گیری از تكنیك ها و تاكتیك های عملیات روانی برای جابه جایی افكار عمومی و زمینه سازی جهت براندازی نظام اسلامی، به دنبال ایجاد آشوب و اختلال در فضای كشور بودند و با حمایت از گروه های تابلودار ضدانقلاب و گروه های تروریستی وابسته به غرب در دامن زدن به اغتشاشات اعتراضات و ناآرامی ها فعال بودند؛ دقیقا همان سناریویی است كه از سوی مخالفین دولت گرجستان، از سوی غربی ها با استفاده از «رنگ سرخ» در انتخابات ریاست جمهوری سال 2003 میلادی در این كشور دنبال می گردید.
همچنین این روز اتمام حجت با ماهیت جریان مدعی «یار و همراه امام» نیز قابل ارزیابی است كه با حضور سرشار از بصیرت آحاد جامعه در دفاع از ولایت تمام ابهامات در رویه اسلام ستیز و امام گریز جریان فتنه سبز را برای مردم برملا ساخت. ماهیت جریانی كه از ابتدا با شعار انتخاباتی آرمانی و همراهی با امام و ولایت وارد عمل شدند و در انتها به تقابل با اندیشه های حضرت امام و اصل ولایت پرداختند و در روز قدس با زیر سؤال بردن یكی از جدی ترین و راهبردی ترین مسائل نظام جمهوری اسلامی ایران یعنی مسئله فلسطین و حمایت از مردم مظلوم فلسطین، كه از اندیشه های ضداستكباری حضرت امام(ره) تبلور یافته بود را زیر سؤال برده و مورد حمایت صهیونیست ها در دنیا قرار گرفتند و در 13 آبان و 16 آذر بدون توجه به ماهیت ضداستكباری این روزها حركت هایی در جهت تأمین منافع استكبار و متعاقب آن بی حرمتی به تصویر حضرت امام و آرمان ها و شعائر امام یعنی جمهوری اسلامی و اقدام وقیحانه و شرم آور، اهانت به ساحت قرآن كریم و بی حرمتی به خون پاك سالار شهیدان و عاشورای حسینی و اصل مترقی ولایت فقیه انجام گرفت كه عمق رذالت و همچنین دروغگویی این افراد را در همراهی با امام و آرمان های امام نشان داد كه قانون شكنی های جریان فتنه، همان اهانت به ساحت مقدس حضرت امام(ره) و تفكرات و اندیشه های پاك و زلال ایشان و ادامه جسارت های دیروز است كه در بحران تیر 78 با شعرهای كذایی دنبال می گردید، همان جریانی كه تظاهرات علیه خدا، انتقاد علیه معصومین و استیضاح كابینه ائمه هدی را تجویز می كردند؛ قیام كربلایی حسین بن علی(ع) را خشونت می نامیدند و افكار و اندیشه حضرت امام(ره) را عامل عقب ماندگی ایران می دانستند و خواستار به موزه سپردن افكار ایشان بودند.
لذا نهم دی ماه پایانی شد برای دفتری كه با سرمشق های آمریكایی و به عنوان یك فرصت طلبی آشكار به بهانه تقلب در انتخابات و اعتراض به نتیجه آن به صف آرایی علیه انقلاب اسلامی پرداختند و به بهانه اعتراض به ادعای دروغین خود به مبارزه با اندیشه های امام، ولایت فقیه و ارزش های اسلامی پرداختند.
از این رو پاره شدن عكس امام و اهانت به آرمان های انقلاب و ارزش های حسینی و عاشورایی نتیجه سرمشق هایی است كه به تعبیر مقام معظم رهبری با برنامه ریزی های قبلی در استمرار جریانی كه سالهاست تلاش خود را مصروف پاره كردن، تحریف كردن و محو كردن اندیشه های تابناك امام خمینی(ره) كرده اند دنبال می شد. لذا خروش حماسی ملت ایران در نهم دیماه سال88 اتمام حجتی بود برای همه فتنه ها و صحنه گردانی ها؛ چرا كه این خیزش ملی غبارآلودی فضای فتنه را درهم تنیده و با شناخت عرصه و درك لحظه از سوی مردم، بصیرت ملی آحاد جامعه را به منصه ظهور نشاند. از این رو به تعبیر مقام معظم رهبری ملت ایران در این آزمون پیروز شد و قوی ترین ضربه را ملت در روز نهم دی ماه وارد كرد و یكپارچگی ملت آشكار و فصل تازه ای در بصیرت ملت ایران گشوده شد.
از این رو گذر از بحران و عبور از فتنه پس از انتخابات سال گذشته با همه حوادث و تلخی های بجا مانده از آن، تجربه ها و پیام های بسیاری را بدنبال آورد كه دستاورد عظیم آن حضور حماسی و بصیرت زای مردم در نهم دیماه قابل ارزیابی است. برهمین اساس در یك نگاه دقیق از دیدگاه مقام معظم رهبری بعنوان دیدبان انقلاب اسلامی، از مهمترین دستاوردهای حوادث این چنینی در طول تاریخ پربركت انقلاب اسلامی، شناخت عرصه ها و درك لحظه ها در شرایط غبارآلود فتنه و همچنین شناسایی دشمن و راهبرد آنان در رویارویی با انقلاب اسلامی است كه از بصیرت، بیداری و هوشیاری ملت سرچشمه می گیرد. برهمین اساس معظم له در این باره می فرمایند: «این ملت عظیم از قشرهای مختلف در سراسر كشور نگاه می كنند به صحنه، می شناسند صحنه را؛ خیلی چیز بزرگ و مهمی است. اینی كه من عرض می كنم روز نه دی در تاریخ ماندگار است، به خاطر این است. مردم بیدارند؛ همین است كه كشور شما را نگه داشته است عزیزان من! همین است كه انقلاب تان را حفظ كرده است؛ همین است كه جرأت سران استكبار را از آنها گرفته است كه بخواهند به ملت ایران حمله كنند؛ می ترسند. حالا در تبلیغات، زید و عمرو و بكر را می كشند جلو، بمباران تبلیغاتی می كنند؛ اما حقیقت قضیه چیز دیگری است. دشمن حقیقی آنها ملت ایران است، دشمن حقیقی آنها ایمان و بصیرت ملت ایران است، دشمن حقیقی آنها همین غیرت دینی جوان هاست كه می جوشد. یك وقتی هم دندان روی جگر می گذارند، صبر هم می كنند، باید هم بكنند؛ اما یك وقت هم آنجائی كه وقت حضور در صحنه است، می آیند توی صحنه». (بیانات در سالروز ولادت امیرالمؤمنین(ع) 15/4/1388)
لذا از مهمترین شاخص هایی كه در شناخت عرصه ها و درك لحظه ها در تشخیص حق از باطل و غبارآلودی فضای فتنه هایی از قبیل بحران تیرماه 78 و فتنه 88 در تاریخ انقلاب اسلامی حائز اهمیت است به این نكته مهم از فرمایشات مقام معظم رهبری می توان اشاره نمود كه همان تجربه ها و پیام های سازنده در حادثه نهم دی ماه88 در حركت عظیم الهی و آحاد جامعه ایران می باشد. معظم له می فرمایند: «من توصیه ام به همه ملت ایران این است: امروز بیشتر از همه چیز برای ما هوشیاری لازم است، شناخت دوست و دشمن لازم است. مبادا دوست را با دشمن اشتباه كنید؛ مبادا دوست و دشمن را مخلوط كنید؛ مبادا رفتاری كه با دشمن باید داشت، با دوستان انجام بدهید. این، خطاب به همه جناح هاست. این فتنه هائی كه دشمن برپا كرده بود، امید بسته بود كه شاید بتواند از این آب گل آلود ماهی بگیرد. بحمدالله این فتنه ها تمام شد. هر فتنه ای در مقابل حق، در مقابل ملت هوشیار از بین خواهد رفت؛ گرد و غبار فرو خواهد نشست. همیشه همین جور است».
(بیانات در دیدار مردم قم در سالگرد قیام 19دی ماه 19/10/1388).

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic